Російський військовослужбовець Дмитро Григоренко потрапив у полон ЗСУ на Бахмутському напрямку. На його думку, більшість росіян не розуміють, за що вони воюють в Україні та усвідомлюють — вони тут окупанти, а не визволителі. Також у розмові Дмитро зізнався, що правду від пропаганди росіяни відрізняють — реальних втрат “СВО” в Росії не приховати, інформує FREEДОМ.
45-річний Дмитро Григоренко — родом із Бєлгорода. На фронт він потрапив за мобілізацією в жовтні 2022 року. Того ж дня його відправили до Курська в один із мотострілецьких полків.
“Ви захищаєте свої будинки, землі, сім’ї, все. Ми що захищаємо? Виходить, взяли, закинули на чужу територію, сказали: “Це наше має бути”. Таке відчуття, що купка людей зібралася і владу поділити не можуть”, — каже військовополонений.
За його словами, коли його мобілізували, то казали, що він воюватиме на третій лінії оборони.
“Нас усіх трохи обдурили. Ніхто не хоче вмирати”, — сказав він.
Григоренко зізнався, що, побувавши на фронті, зрозумів, що мобілізованих російське військове командування використовує як “гарматне м’ясо”.
“Я не знаю, з чим це пов’язано, чого вони домагаються, але це кошмар. З усіх, хто йде, понад 70% не повертається. 300-ті, 200-ті, евакуація працює через раз. Щоб витягнути когось — дуже важко. Уряд наш не думає ні про кого. Я тільки не зрозумію одного: все життя воювали строкові війська — Афган, Чечня — все це контрактники. Чому вирішили, що тепер строковики мають відсиджуватися, а таких як ми, мужиків по 45 років, відправляти? Який із мене вояка? У мене діти, дружина, робота”, — скаржиться полонений.
Він розповів, що не раз розмовляв зі своїми товаришами по службі з приводу війни проти України.
“Ми сиділи в казармі, може, випивали. Хлопці, кажу насправді що ми тут робимо? Ми ж дійсно — окупанти. Людина, яка йде захоплювати чужу територію, вона хто? Окупант. Ми йдемо, нас туди пхають захоплювати чужі території”, — розповів Григоренко.
Військовополонений додав, що він не збирається після звільнення з полону повертатися на фронт, а збирається виїхати за кордон.
Читайте також: Операції зі здачі в полон для військовослужбовців РФ проводяться кожні 2 дні — подробиці роботи проєкту “Хочу жити” (ВІДЕО)
Нагадаємо, за інформацією Головного управління Міністерства оборони України, у березні понад 3 тис. військовослужбовців РФ за проєктом “Хочу жити” виявили бажання здатися в полон.