“Ми вистоїмо у будь-якому разі!”: як живуть у Бахмуті — одній з найгарячіших точок України (ФОТО, ВІДЕО)

Зруйнований міст у Бахмуті. Фото: uatv.ua

Незважаючи на всі заяви російської окупаційної влади стосовно просування військ Росії на Бахмутському та Горлівському напрямах, Бахмут, як і раніше, залишається українським. Усі спроби прориву росіян відбиваються Збройними силами України. Противник не змінює тактику та продовжує обстрілювати місто. Від початку місяця тут загинули 13 мирних жителів, інформує FREEДОМ.

Розбитий міст — чи не єдина можливість для жителів Бахмута дістатися з найобстрілюванішого району на сьогодні, Забахмутки, до центру міста. Навіть людей, які там загинули, переносять через зруйновану переправу.

Фото: uatv.ua

82-річна жінка, яка загинула, разом з дочкою жили за річкою Бахмутка, поблизу промислової частини міста, де обстріли військами Росії не припиняються.

Дочка загиблої Ольга каже, що уламкові поранення її мати отримала ще першого листопада. Надати медичну допомогу пенсіонерці не вдалося. За кілька днів жінка померла.

“Винесли тіло, вона не їла, не пила, але була жива, дихала і все … а вчора померла”, — поділилася дочка загиблої.

Щодня через цей зруйнований міський міст перебираються сотні людей. Одні йдуть по гуманітарну допомогу, інші — на пошуки їжі для своїх домашніх тваринок. Багато хто саме тому не виїжджає, не хоче кидати тварин.

Фото: uatv.ua

Місцевий житель Олег каже, що під опікою його 85-річної мами сусіди залишили три десятки котів. Кинути їх жінка не може, та й виїжджати не хочуть, бо вірять у перемогу української армії.

“Україна переможе, ми вистоїму у будь-якому разі! Нас або ось так поховають (показує на катафалк), або ми житимемо”, — говорить чоловік.

Фото: uatv.ua

Пройти по конструкціях зруйнованого мосту не просто. А перетинають його щодня переважно люди похилого віку. Здолати переправу людям допомагають волонтери.

На питання “Як ви витримуєте все це?”, люди говорять, що просто не мають іншого вибору.

“Витримаємо, а що робити зайка. Ми тут народилися, діти наші онуки, і ми тут і помремо!”, — говорять вони.

Фото: uatv.ua

Бахмут залишається однією з найгарячіших точок на мапі України. Бої за місто тривають уже понад чотири місяці. У цьому населеному пункті продовжує жити близько 15 тис. людей.

Читайте також: Тотальна розруха, жителі з жахом згадують місяці російської окупації — репортаж із Дробишевого Донецької області (ВІДЕО)

Прямий ефір