У вересні 2021 року почалася активна фаза хакерських атак на системи державних органів влади України. Також під удар хакерів потрапили військові та банківські структури, великі компанії, які впливають на логістику. Наразі кібератаки тривають, але в цій війні перевага на українській стороні. Про це сьогодні, 1 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів президент “Європейської асоціації програмної інженерії” Владислав Савченко.
За його словами, на рік фіксують до десятка тисяч кібератак з боку РФ.
“Плюс ще активно діють і фішингові хлопці, які намагаються під виглядом оновлення софту видурити або інформацію, або гроші з нашого населення. Ця тактика досить поширена була вже останні п’ять-сім років, і зараз її фактично використовують росіяни для того, щоб виманити дані, а також гроші з населення України й в такий спосіб впливати на політичну та економічну ситуації в країні”, — розповів Савченко.
Він зазначив, що реєстри, які росіяни намагалися зламати 2021 року, — досить важлива частина української економіки та державних органів, які керують на підставі даних.
“Якщо дані піддані атаці або їх видалили, то керувати стає набагато складніше. Таким чином ворог намагається послабити Україну. Але наразі, скажімо так, ці всі потуги не привели до досить серйозних успіхів. Були якісь часткові успіхи. Ми наразі спостерігаємо першу у світовій історії кібервійну держави проти держави, і вона схрещена з інформаційною війною, тому що одне із завдань хакерських груп, які працюють на ФСБ і на управління розвідки Росії, — це злом акаунтів і дезінформування населення України”, — пояснив експерт.
Савченко звернув увагу, що і в інформаційній, і в кібервійні зараз перевага на боці України.
“На боці України воюють добровольці, які прийшли для того, щоб допомогти зберегти економіку України, зберегти дані українців, зберегти реєстри, щоб Україна продовжувала діяти як самостійна незалежна держава навіть в умовах війни. На боці Росії воюють групи, які роблять це за гроші, ба більше, при державних органах створені кібергрупи, які здійснюють атаки, щоденно планують і так далі”, — звернув він увагу.
.
Читайте також: Кремль відкриває “полювання” на власників анонімних Telegram-каналів — поради з безпеки для росіян від експерта
Нагадаємо, Кремль робить великі вливання грошових коштів в організації, що ведуть кібервійни.