“Ми сьогодні повинні об’єднуватися”: Україна і народи Північного Кавказу виступають проти російського імперіалізму (ВІДЕО)

Депортація чеченців та інгушів до Азії в 1944 році. Фото: ctrcenter.org

Верховна Рада України підтримала постанову про право інгушського народу на створення незалежної держави. Наразі Інгушетія залишається республікою у складі Росії. Як зазначила народна депутатка України Марія Мезенцева, згідно з ухваленою постановою, Україна засуджує розчленовування території інгушів та репресії, які системно вчиняла держава з центром у Москві. Постанову ухвалили 23 лютого — у 80-ту річницю початку незаконної депортації чеченців та інгушів, повідомляє FREEДОМ.

З 23 лютого до 9 березня 1944 року більшовики незаконно депортували майже 500 тис. чеченців та інгушів у холодних переповнених товарних вагонах. Їм не дали часу на збори. На новому місці, в Центральній Азії, чеченці та інгуші опинилися без житла і засобів до існування. У радянських джерелах цей акт геноциду назвали операцією “Чечевица”. Так Москва відплатила корінним народам Кавказу за їхню боротьбу проти деспотичного й атеїстичного режиму СРСР.

“Вагони, приготовані для худоби, холодна зима і наступні 2 місяці довгого шляху в степи Казахстану. Також голод, холод і багато чого ще. Потім 13 довгих років у депортації, і потім повернення на батьківщину”, — наголосив військовослужбовець Збройних сил України (ЗСУ), ветеран Другої російсько-чеченської війни з позивним “Адам”.

“При виселенні діда мого вбили. Мати з дітьми виїхала у вагонах. Мій батько був наймолодший у родині — 4 роки. Коли доїхали до Казахстану, батько залишився повним сиротою. Мати померла там”, — додав військовослужбовець ЗСУ, ветеран російсько-чеченських воєн Ахмед.

Через 13 років батько Ахмеда повернувся в Чечню. У 1994 році він став на захист республіки від російської армії. Загинув під час Першої російсько-чеченської війни. У той час 13-річний Ахмед теж приєднався до сил опору.

“Я у всіх боях воював — за Грозний, коли ми забирали Грозний, у всіх боях брав участь. Я після війни був нагороджений. Я був найменший боєць. Навіть звання дали лейтенанта”, — розповів Ахмед.

Вдруге армія РФ вдерлася в Чечню 1999 року. Ахмед знову був змушений взяти до рук зброю. Після четвертого поранення 2005 року чоловік емігрував із країни. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Ахмед став волонтером — допомагав батальйону імені Джохара Дудаєва та всьому Інтернаціональному легіону територіальної оборони ЗСУ. Пізніше й сам приєднався до Сил оборони України.

“Без України нам теж свободи не бачити. Нам зараз дуже важливо завоювати свободу Україні, відстояти Україну, і потім уже потрапити на свою землю”, — заявив Ахмед.

Розстріли, тортури та майже повне знищення багатьох населених пунктів. У місті Грозний на руїни були перетворені цілі райони. 30 років потому Кремль знову вдається до антигуманних методів ведення агресивної війни, що чітко демонструють Бахмут, Авдіївка, Мар’їнка, Маріуполь.

“Перше — це питання актуалізації російської історії, зокрема розв’язання агресивної війни в Криму, реалізація геноциду в Чечні. Також було вторгнення в Афганістан — це знову ж таки агресія. Криваві злочини у війнах, вчинені російською армією. Росія усвідомлює те, що вона робить. Необхідно зробити так, щоб вона понесла відповідальність — фізичну і моральну. Але історичні паралелі — це важливе для всіх нас усвідомлення”, — констатував почесний консул Чеченської Республіки Ічкерія в Словаччині Юрай Месік.

У 80-ту річницю депортації більшовиками чеченців та інгушів у Києві відбулася пам’ятна конференція. Військовослужбовці-чеченці в лавах української армії отримали нагороди за мужність від уряду Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні.

“Якщо ми сьогодні не зламаємо хребет цьому монстру тут, на цій території, маючи потужну підтримку і маючи націю, народ із найсильнішим духом, який має добру історичну пам’ять, що таке “русский мир”, і як із ним боротися. Ми сьогодні повинні об’єднуватися з Україною. Тому ми повинні докладати всіх наших зусиль — не тільки військових та економічних. Всі народи, всі люди, які хочуть свободи, незалежності та процвітання, і гарантії своїм дітям, вони повинні брати участь у цій війні. У відбитті російської агресії, щоб Україна перемогла”, — заявив голова уряду Чеченської Республіки Ічкерія у вигнанні Ахмед Закаєв.

Перемога України над країною-агресором — це запорука звільнення колонізованих Москвою народів. Світ має стояти пліч-о-пліч з Україною, каже Закаєв. Адже єдиний спосіб перемогти російський імперіалізм — це забезпечити стабільну і довгострокову міжнародну підтримку України.

Читайте також: Кавказ — порохова бочка, яка може підірвати всю Росію, — політолог

Прямий ефір