Міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде і міністерка з питань праці та інтеграції Норвегії Тоньє Бренна сьогодні, 26 березня, прибули з візитом до Києва. З ними провів зустріч глава Міністерства закордонних справ (МЗС) України Андрій Сибіга. Про це повідомили в українському зовнішньополітичному відомстві, інформує FREEДОМ.
За даними українського МЗС, міністри обговорили потенціал співпраці між Україною та Норвегією в енергетиці, газовій галузі, будівництві укриттів, продовольчій безпеці, а також спільні культурні та історичні проєкти.
“Я переконаний, що Україна здобуде перемогу в цій війні, і ми залишаємося відданими партнерами. Ми не наївні, ми сусіди Росії, ми дуже добре знаємо, як вони можуть вести переговори. Потрібно бути реалістами та не очікувати занадто багато чого. Ми підтримуємо Україну та її “червоні лінії”. Не може бути компромісу щодо суверенітету України та розміру українських Збройних сил. Європейська підтримка безпрецедентна. Завтра у Франції, де будуть президент Зеленський і президент Норвегії, знову обговорять спільні зусилля. Ми маємо разом висувати вимоги щодо припинення вогню, і на майбутнє щодо підписання мирної угоди, але щоб цей мир був тривалим”, — заявив міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде.
Глава МЗС України запросив норвезьку сторону й надалі активно збільшувати інвестиції в українське виробництво зброї. Окремою темою стало посилення санкцій проти Росії. Міністри підтвердили спільну позицію щодо необхідності збереження та посилення тиску на агресора.
Андрій Сибіга наголосив, що Росія й надалі займатиметься обманом, а не переговорами. І так відбуватиметься, доки Москва не відчує справжню силу — дипломатичну, військову та санкційну. Тому про послаблення обмежень щодо РФ не має бути й мови.
“Не може бути жодного послаблення тиску, поки триває російська агресія. Має бути тверда позиція, підтримка щодо досягнення справедливого всеосяжного миру для України. Тому що це — інтерес глобальний. Посилення переговорних позицій України та роль Норвегії в цьому питанні надзвичайно важливі. Я вдячний усім країнам, які беруть участь у “коаліції рішучих”. Кожна така зустріч, кожен такий проведений захід наближає мир і посилює наші переговорні позиції”, — зазначив Андрій Сибіга.
Зазначимо, лише цього року Осло спрямовує на військову та цивільну підтримку України понад 8 млрд доларів, а загалом програма допомоги від Норвегії розписана до 2030 року.
Читайте також: “Коаліція охочих”: які питання можуть розглядатися на саміті в Парижі (ВІДЕО)
Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде 26 березня прибув з візитом до Києва. Також до столиці України приїхала міністерка праці та інтеграції Норвегії Тоньє Бренна.