Ми отримуємо сигнали від кримчан про те, що вони хочуть повернутися в Україну і цікавляться своїм майбутнім після деокупації Криму, — Луньова

Альона Луньова.. Фото: Facebook/alyona.lunova

Російська Федерація протягом 10 років тимчасової окупації півострова Крим впроваджує практики переслідування за інакомислення, а також застосовує репресивні методи до кримчан. РФ активно проводить мілітаризацію півострова, особливо це позначається на освітній сфері. Кримчани виявляють бажання, щоб Крим повернувся в Україну, але бояться це вільно транслювати. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA Альона Луньова.

“Російська Федерація 10 років впроваджувала, тестувала практики переслідування за інакомислення, переслідування активістів, незаконні взяття під варту, політичні переслідування. Ця незаконна практика, яка була впроваджена в Криму, потім була перенесена на тимчасово окуповані території материкової України — Херсонську, Запорізьку, Донецьку та Луганську області”, — розповіла вона.

Росія пропагує культ війни й здійснює мілітаризацію освіти, адже саме впровадження в дану сферу допомагає впливати на людей, наголосила експертка.

“Ми бачимо практику мілітаризації всього Криму. Особливо мілітаризацію освіти, тому що Російська Федерація дуже добре розуміє, що через освітні процеси та формування так званої універсальної російської ідентичності можна дуже сильно впливати на людей”, — сказала вона.

Кримчани бояться вільно висловлювати свою думку і перейшли у внутрішню міграцію, зазначила Луньова.

“Кримчани, які 10 років живуть в окупації, багато в чому перейшли у внутрішню міграцію. Вони намагаються не обговорювати політику, не висловлювати свою позицію, капсулюються в сім’ях. Ніхто не знає, що думають кримчани про Російську Федерацію, про всі ці 10 років тиску Росії. Тільки після початку широкомасштабного вторгнення ми стали отримувати дуже сильні сигнали від кримчан про те, що вони хочуть повертатися в Україну, дуже цікавляться своїм майбутнім після деокупації”, — пояснила вона.

Репресивні механізми — головний важіль впливу на населення Криму.

“Російська Федерація продовжує впроваджувати репресивні механізми, ті, які вони відточували багато років. Репресивні механізми спрямовані проти людей, які хочуть бачити себе в майбутньому. Тому що Росія мислить тільки минулим”, — констатувала директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA.

Читайте також: 10 років окупації Криму: як люди чинять опір на тлі тотальних російських репресій — обговорювали експерти

Прямий ефір