Ми не розглядаємо збройного сценарію повернення Придністров’я до складу Молдови, — депутат Нантой

У Придністров'ї. Фото: ukrinform.com

Молдова розглядає мирний сценарій повернення Придністров’я до складу країни. На цьому в ефірі телеканалу FREEДОМ акцентував депутат парламенту Республіки Молдова Оазу Нантой.

“Ми не розглядаємо збройні сценарії розв’язання проблеми. У цьому давно немає необхідності, виходячи саме з розуміння реальної ситуації на лівому березі Дністра (у Придністров’ї, — ред). На лівому березі Дністра абсолютна більшість жителів отримала молдавське громадянство. Є навіть жителі з громадянством країн Європейського Союзу — Болгарії, Румунії. Уся економіка лівого берега інтегрована в ринок Європейського Союзу і функціонує виключно на поступках Кишинева, який видає їм митні документи, сертифікати відповідності для цього”, — повідомив Нантой.

Він наголосив, що ні жителі підконтрольної Кишиневу території Молдови, ні жителі невизнаної “Придністровської молдавської республіки” не розглядають один одного як ворогів.

“Такі конфлікти розв’язуються не шляхом переговорів, а за допомогою беззастережного мирного демонтажу структур цього режиму. А це потрібно робити в партнерстві з Україною, з Європейським Союзом. На Європейському континенті є прецеденти мирного демонтажу, демілітаризації структур. Але для подолання нашого питання потрібно дві умови. Перша — Україна повинна зупинити путінську агресію. І друге — під час процесу європейської інтеграції на правому березі Дністра ми повинні зайнятися мирним демонтажем структур режиму і послідовної інтеграції жителів лівого берега в юридичний, економічний, інформаційний, освітній, ментальний простір правого берега”, — пояснив депутат.

Нантой акцентував, що вирішення конфлікту не передбачає підписання “якогось папірця перед об’єктивами телекамер”.

“Розв’язання конфлікту означає, що жителі лівого берега Дністра відчуватимуть себе тією самою мірою громадянами Молдови, що і ми, з правого берега Дністра. Що ми будемо розділяти спільні цінності. Але це тривалий процес. І перша фундаментальна умова для цього — Україна повинна вистояти в цьому протистоянні путінському фашистському режиму”, — наголосив спікер.

Читайте також: “Захист” від Молдови: звернення невизнаної “ПМР” до Москви в огляді експертів

Нагадаємо, невизнана “Придністровська молдавська республіка” (“ПМР”) — частина Молдовської Республіки, що від’єдналася 1990 року, контролюється Росією, при цьому Росія за 33 роки так і не визнала “ПМР”. У “республіці” мешкає 465 тис. осіб. Конфлікт між Кишиневом і Тирасполем офіційно вважається “замороженим”. Але з повномасштабним вторгненням в Україну Росія намагається розхитати ситуацію, влаштувавши в “ПМР” серію провокаційних вибухів.

Як повідомлялося раніше, 28 лютого “депутати” невизнаної “Придністровської молдавської республіки” (“ПМР”) звернулися до Ради Федерації та Держдуми РФ з проханням про “захист” в умовах “посилення тиску” з боку Молдови. Представники Тирасполя такі дії мотивують “економічною блокадою” з боку Кишинева.

Прямий ефір