Ми не питали, чи достатньо багата Угорщина, щоб стати членом ЄС, — голова МЗС Люксембургу в Брюсселі

Ксав'є Беттель у Києві. Фото: president.gov.ua

Аргументи про те, що Україна є недостатньо фінансово стійкою, щоби бути членом Європейського Союзу, — неспроможні та не мають стосунку до реальних критеріїв вступу в ЄС. Про це сьогодні, 12 грудня, перед засіданням Європейської Ради із загальних питань заявив міністр закордонних справ Люксембургу Ксав’є Беттель, передає кореспондент FREEДОМ у Європі.

“Тільки уявіть, що зробила Україна минулого року, особливо в останні місяці, у ситуації, в якій вони живуть, — це приголомшливо. Нам також не слід недооцінювати цього”, — сказав Беттель.

Він зазначив, що Люксембург ніколи не був проти розширення Євросоюзу, і наголосив: якби ЄС ставив ціну розширення на чільне місце, деякі сьогоднішні країни-члени, можливо, так і залишилися б кандидатами.

“Коли я слухав, я не хочу бути провокаційним, але деякі країни кажуть, що ми не можемо розширитися, бо це коштуватиме надто дорого. Я просто хочу нагадати, що країни, які стверджують це, можливо, не були б сьогодні членами Європейського Союзу, якби ми мали таку ж думку, коли вони були кандидатами… Коли Угорщина стала членом Європейського Союзу, і ми б питали, чи достатньо багата Угорщина, щоб стати членом Європейського Союзу, можливо, Угорщина сьогодні не стала б членом ЄС”, — заявив глава зовнішньополітичного відомства Люксембургу.

Беттель нагадав, що ЄС — це про солідарність, можливість отримати потенційну вигоду від партнерів, а також про демократичні цінності.

“Я не на базарі… Ми не для того тут, щоби говорити: ви даєте — я беру. Ми не встановлюємо ціни. Це правила, і ми маємо їх дотримуватися. Якщо є право вето, я хотів би зрозуміти, чому існує вето. Це має бути виправдане вето. І я все ще чекаю на реальні причини, а не на якусь іншу причину”, — заявив Ксав’є Беттель.

Читайте також: Про руйнівні наслідки у разі відмови ЄС від політики розширення заявив Кулеба у Брюсселі — подробиці

Нагадаємо, міністри закордонних справ країн-членів ЄС другий день проводять підготовчі засідання до саміту лідерів країн-членів Євросоюзу, який відбудеться у Брюсселі 14-15 грудня. На ньому ЄС має ухвалити рішення про початок переговорів з Україною про членство. Потрібен консенсус — Угорщина послідовно виступає проти.

Прямий ефір