Європейський Союз не має права “втомитися від війни”. Про це сьогодні, 26 жовтня, заявив президент Литви Гітанас Науседа перед зустріччю Європейської Ради в Брюсселі, повідомляє кореспондент телеканалу FREEДОМ.
“Моє послання сьогодні — продовжувати підтримувати Україну, навіть незважаючи на те, що у нас є ще гарячі точки. Є причини, через які ми повинні бути послідовними і не маємо права на втому від війни”, — сказав він.
Науседа наголосив, що це дуже важливо зараз, оскільки деякі країни ЄС (мається на увазі насамперед Угорщина) “починають встановлювати особливий вид дипломатії з [російським] режимом, чия армія чинить звірства, вбиваючи людей далі на території України”.
“Дійсно більш ніж дивно бачити, що не припиняємо фліртувати з режимом, який творить дуже жорстокі злодіяння на території України. Це посилає будь-кому дуже неправильний сигнал. Перш за все, міжнародній спільноті, а також Україні, яка бореться за свою свободу, за суверенітет країни та бореться і за нашу свободу. Тому що якщо Україна програє — я виключаю таку можливість — але якщо це уявити, то в нашому регіоні буде абсолютно новий статус-кво. Це буде крихка безпека всіх нас, не тільки східних прикордонних країн, але й усього Євросоюзу. І ми повинні розуміти, що [у Росії] будуть наступні цілі, якщо перша мета буде успішно завойована”, — заявив Науседа.
Тому, за його словами, дуже важливо особливо зараз, на цьому критичному етапі війни, “залишатися єдиними, а не розколюватися”.
“Бо інакше це буде політика 27 держав-членів ЄС. Ми не маємо на це права”, — акцентував президент.
Також дуже важливою є фінансова підтримка України.
“Я позитивно оцінюю 50 млрд євро як механізм для України при перегляді довгострокового бюджету Європейського Союзу. Але вважаю, що цієї суми недостатньо, якщо ми не будемо готові повернутися до цього питання в разі потреби”, — уточнив глава Литви.
Науседа заявив, що домагатиметься посилення санкцій щодо Росії.
“Розробка санкційного пакету — теж важливе питання. Ми маємо бути жорсткими. Ми маємо бути рішучими. Нам потрібно охопити санкціями технології “Росатома”, інформаційно-комунікаційні технології та інші технології, і ми повинні знайти компроміс щодо цього питання”, — зазначив він.
Читайте також: Орбан заявив про готовність до переговорів з Україною, і пояснив, навіщо він спілкується з Путіним
Нагадаємо, Європейський парламент схвалив створення спеціального механізму для виділення 50 млрд євро для України на наступні 4 роки. Тепер це рішення має схвалити Європейська Рада.
Водночас через позицію Угорщини міністри закордонних справ Європейського Союзу не досягли домовленості щодо виділення Україні восьмого траншу військової допомоги в розмірі 500 млн євро з Європейського фонду миру.
Крім того, 17 жовтня в Пекіні на полях саміту “Один пояс — один шлях” прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан провів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним. У цій розмові Орбан назвав російську війну проти України “військовою операцією”. Ця зустріч і слова прем’єра викликали хвилю критики в Євросоюзі, Україні та США.