Росія цілими століттями плодила фейки, оспівуючи нібито власну велич і принижуючи всіх інших. Цій темі присвячена виставка плакатів у Києві. За допомогою смартфона і віртуальної реальності брехню РФ легко розвінчують. Роботи виставили у вестибюлі станції метро “Золоті ворота” в центрі української столиці. Решта інформації — у телефонному застосунку, повідомляє FREEДОМ.
На виставці представлено 30 плакатів. Їхній автор — Валерій Коршунов. Він вивчає вплив російської пропаганди вже п’ять років. Над проєктом працювала команда з 10 осіб.
“Ми можемо заглибитися в цю реальність, за допомогою смартфона вона оживає”, — демонструє роботу з плакатами медіаторка Анна Гнатенко.
На одному з плакатів — Чорнобильська атомна станція, яку утримували окупанти; на багатьох — президент РФ Володимир Путін у різних іпостасях.
“Фейки — вони постійні. Є якась інформація — вони намагаються її перекручувати, посилювати, розгойдувати… Просто мільйони цих фейків, просто треба зрозуміти, як вони працюють, де маніпулятивна інформація, а де — ні”, — розповідає автор ідеї виставки, засновник ТОВ “Європейський інститут Чорнобиля” Валерій Коршунов.
Проєкт почали розробляти з жовтня. Плакати оживляють за допомогою штучного інтелекту. Також систематизували інформацію та шукали яскраві приклади маніпуляцій.
Співавторка проєкту, засновниця ініціативи “НотаЄнота” Альона Романюк вчить відрізняти фейки від реальності українських журналістів. Вона перераховує, якими методами не гребує ворог.
“Метод напівправди, де змішують частину правди та частину неправди; навішування ярликів, коли українців називають фашистами та нацистами тощо; підміна понять: війна — “спецоперація”, бавовна — вибух”, — пояснює Романюк.
Одна з відвідувачок виставки Ірина Редченко потрапила на відкриття випадково і розбирається з додатком, а те, що російський телевізор бреше своїм громадянам, зрозуміла давно.
“Ще з 2000-х я почала розуміти, що росіянам не дали навіть можливості зрозуміти, що Україна — це інша країна. Їм завжди говорили, що Україна — це те ж саме, що й Росія, тільки сталася якась несправедливість”, — каже Ірина.
За словами розробників, вони робили все, щоби подати інформацію цікаво, адже в амбітних планах — ознайомити з новим інструментом 5 тис. шкіл і громадських інституцій в Україні та за кордоном.
“Європа заблокувала Russia Today, і чимало російських телеканалів — у санкційних списках багатьох країн. Вони визнали та зрозуміли, що ми недооцінили пропаганду, а ми можемо, як приклад, показати війну, тобто те, до чого призвела пропаганда”, — звернув увагу автор ідеї виставки, засновник ТОВ “Європейський інститут Чорнобиля” Валерій Коршунов.
Виставка в метро триватиме до 24 травня.
Читайте також: Картини на осколках російських снарядів і допомога ЗСУ — виставка Вадима Міткова проходить у Запоріжжі (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Лондоні відбулася виставка російської художниці Саші Скочиленко “Ціна свободи”.
А в Нью-Йорку 31 березня презентували міжнародну виставку про російсько-українську війну “Україна. Розп’яття. Трибунал”.