Ми дуже детально вибираємо цілі для атаки по російських об’єктах, — командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел”

Валерій Боровик. Фото: stv.detector.media

Усі військові об’єкти російських загарбників на окупованих українських територіях або ж на території Росії є законними цілями для завдання ударів з боку ЗСУ. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив командир спецпідрозділу ударних дронів “Білий орел” Валерій Боровик.

“Будь-яка нецивільна ціль на території противника є законною, і якщо вона використовується в російській військовій машині — вона повинна бути вражена. А якщо система ППО противника так працює, що уламки летять по різних цивільних цілях, то це вже їхня проблема. Як, у принципі, і наша проблема, коли ми збиваємо їхні ракети”, — сказав він.

Боровик підкреслив, що Сили оборони України дуже детально обирають цілі для атаки по російських об’єктах.

“Я просто брав участь у цьому. Не буду говорити, де ми вибирали ціль. Але ми дуже детально дивилися, щоб воно не залетіло в Білорусь. Щоб поруч із ціллю не було шкіл, дитячих садків, лікувальних закладів, автобусних зупинок тощо. Тобто на рівні ухвалення рішень усе дуже серйозно продумується. Усі цілі, які ми обираємо, — законні, тому що вони завдають шкоди агресору і підривають його бойову міць”, — акцентував він.

Навздогін до багатьох європейських країн дозвіл Україні бити західними ракетами по військових об’єктах на прикордонній російській території висловили Німеччина і США.

“Хоча б можна бити на території Бєлгородської області та інших областей РФ, які беруть участь у завданні ударів по Харківському напрямку. Але також ми не забуваємо про військові об’єкти на окупованих територіях, у тому ж Криму. Усі такі об’єкти, незалежно від того, де вони розташовані — на території окупованого Криму або інших захоплених окупантами районів України, або ж на території Росії — є законними цілями”, — наголосив спікер.

Так, у ніч на 30 травня в окупованому Криму поблизу Армянська було вражено комплекс дальнього радіолокаційного виявлення “Небо-СВУ”, що контролював ділянку фронту в близько 380 км і забезпечував росіянам захист їхніх об’єктів на території Криму. Вартість такої РЛС — близько 100 млн доларів.

“Це засіб дальнього виявлення ядерної небезпеки для Росії. У ядерній доктрині як Росії, так і інших ядерних країн стоїть пункт про те, що ураження таких об’єктів може призвести до ядерної атаки того, кого вразили. Тому ці системи в основному не чіпали. Але ми вдарили по такій цілі, тому що цей об’єкт використовувався росіянами також для контролю за нашими засобами розвідки, за лінією фронту. Тому ця ціль була повністю законною для нас і по ній було завдано удару. Тобто для нас це ціль тактична, а не стратегічна”, — пояснив Боровик.

Читайте також: “Зелене світло” ударам по території Росії: куди полетять перші західні ракети — думка експертів і глядачів FREEДОМ

Нагадаємо, 31 травня США оголосили про зняття заборони наносити удари американською зброєю по території РФ у районі кордону з Україною.

Читайте також: Берлін і Вашингтон дають добро: чим битиме Україна по РФ (ВІДЕО)

Прямий ефір