“Нічого нового не почули” — так в уряді Німеччини прокоментували погрози Росії на адресу європейських столиць через плани розміщення далекобійної зброї США. За словами представника німецького уряду Штеффена Гебештрайта, подібні заяви, звісно, необхідно сприймати серйозно, але Росія вже не вперше погрожує Європі. Він також нагадав, що російське керівництво вийшло з Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності, й Росія не лише розробляє нове озброєння, але й розміщує його близько до кордонів, повідомляє FREEДОМ.
Сполучені Штати Америки 2026 року почнуть розгортання далекобійних ракет на території Німеччини. Спільна заява двох країн з’явилася на сайті Білого дому.
Після повного розгортання американські далекобійні підрозділи будуть оснащені ракетами Tomahawk, здатними знищувати цілі на відстані до 2,5 тис. км, SM-6 і новою гіперзвуковою зброєю, яка має значно більшу дальність, ніж засоби ураження, ніж нинішні наземні засоби вогню в Європі”, — йдеться у заяві.
Також зазначається, що застосування цих передових можливостей продемонструє відданість Сполучених Штатів завданням НАТО.
Видання Spiegel з посиланням на обізнані джерела повідомляло, що для Німеччини це рішення зумовлене зростаючою загрозою з боку Росії. За словами федерального канцлера Олафа Шольца, розміщення ракет США у Німеччині відповідає стратегії національної безпеки Берліна.
“Німеччина є найбільшою країною Європи, що входить до альянсу НАТО. Це покладає на нас особливу відповідальність, і я можу чітко сказати, що ми беремо на себе цю відповідальність”, — заявив канцлер ФРН Олаф Шольц.
Американська зброя дальньої дії на території Німеччини вже перебувала під час холодної війни, але була повністю виведена ще наприкінці 1990-х. Наразі повернення далекобійних ракет США до Німеччини обумовлено насамперед посиленням європейської системи стримування, заявляють у Білому домі. Це підтверджують і в НАТО.
“Щодо стримування та оборони, ми розгорнули боєздатні сили на східному фланзі НАТО, впровадили найкомплексніший план оборони з часів холодної війни. І тепер у нас в Альянсі понад 500 тис. сил у високій мірі готовності. Сьогодні ми вирішили адаптувати командну структуру НАТО, покращити наші інтегровані системи протиповітряної та протиракетної оборони та продовжити реалізацію більшої частини планів оборони з необхідними можливостями”, — наголосив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
У Кремлі вже заявили, що розміщення Сполученими Штатами своїх ракет у Європі загрожує ударами з боку Росії по столицях держав, де буде американська далекобійна зброя. За словами заступника міністра закордонних справ Сергія Рябкова, Росія вироблятиме насамперед військову відповідь. Але навіть кремлівські пропагандисти зазначають, що таке протистояння під час холодної війни закінчилося розпадом Радянського Союзу.
Читайте також: Росія погрожує направити далекобійні ракети на європейські столиці (ВІДЕО)