Ми бачимо збільшення північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів, — Зеленський наприкінці 985-ї доби війни

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Майже три місяці триває Курська операція. За даними української розвідки, в цьому регіоні перебуває вже 11 тис. північнокорейських військових, проте збільшення реакції на ці події від партнерів немає. Про це сьогодні, 4 листопада, наприкінці 985-ї доби повномасштабного вторгнення Росії в Україну заявив у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Своє звернення він розпочав з інформації про ситуацію на фронті в Україні та в Курській області РФ.

“Звичайно, найбільше уваги — донецьким напрямкам. Але бачимо також активність росіян на півдні України. Сили оборони мають забезпечити реагування. Окремо обговорили сьогодні Курську операцію, вже три місяці наших активних дій на Курщині незабаром. І це важливо — тримаємо цю санітарну зону у визначених районах поблизу нашого державного кордону. І маємо цінувати значення Курської операції для поповнення нашого обмінного фонду. Це дуже допомогло звільненню наших людей із російського полону. Я дякую всім солдатам, сержантам та офіцерам, які залучені до активних наших дій на Курщині. Була сьогодні також окрема доповідь ГУР та Служби зовнішньої розвідки щодо північнокорейських військових на території Росії. Вже 11 тис. у Курській області. Ми бачимо збільшення північнокорейців, не бачимо збільшення реакції партнерів. На жаль”, — сказав Зеленський.

Президент також повідомив про питання, які розглядалися під час засідання Ставки верховного головнокомандувача.

“Зокрема, важливе питання щодо ППО. Кожен бачить, наскільки більше росіяни застосовують “Шахедів” та авіабомб. Щомісяця зростає цей терор. Потрібно більше заходів протидії. Це стосується й посилення мобільних вогневих груп, і впровадження реальної практики збиття “Шахедів” дронами, й розвитку наших сил саме так, щоб нарешті подолати проблему російських авіабомб. Є й нагальні рішення, які мають бути реалізовані. І також більш стратегічні речі, які будуть враховані у внутрішньому плані посилення України, у відповідному оборонному пункті”, — розповів він.

Глава держави також акцентував на питаннях збільшення української зброї, передусім дронів та ракет.

“Ми збільшуємо контракти для українських виробників. Додаємо довгострокових можливостей виробляти таку зброю, інвестувати у розвиток таких виробництв. Відповідні доручення я дав і міністру оборони, і на Ставці”, — додав Зеленський.

Він прокоментував результати президентських виборів у Молдові.

“Привітав Маю Санду з перемогою на виборах і загалом з тим, що курс на реальний суверенітет Молдови витримав випробування. Для всіх держав нашого регіону і реальна безпека, і реальна соціальна справедливість, і реальне подолання бідності — усе це можливе лише за умови реальної інтеграції до спільного європейського простору”, — впевнений Зеленський.

Також президент розповів деталі телефонної розмови з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, зустрічі в Києві з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.

“І ще одне. Сьогодні професійний день для майже 200 тисяч українців та українок. Усіх працівників “Укрзалізниці”. Я мав нагоду привітати їх, подякувати їм. І, будь ласка, не забувайте завжди дякувати таким людям, хто працює в таких особливих наших галузях, що тримають на собі все інше в країні. Я пишаюся нашими людьми!” — резюмував глава держави.

Читайте також: Розслаблятися — зарано: політичні процеси Молдови після виборів президента обговорили експерти

Нагадаємо, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо 4 листопада під час телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським підтвердив свою підтримку плану перемоги, який за дорученням глави держави українська делегація представила очільнику уряду Канади на полях конференції. 

Прямий ефір