МВФ відновлює співпрацю з Москвою: цілі РФ та реакція ЄС (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Низка країн Євросоюзу закликала Міжнародний валютний фонд (МВФ) не відновлювати співпрацю з Росією. Про це представники Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Фінляндії, Данії, Ісландії та Норвегії повідомили у листі, адресованому МВФ. Він з’явився у відповідь на заяву організації про плани найближчим часом відновити співпрацю з російською владою вперше з початку вторгнення Росії в Україну, повідомляє FREEДОМ.

У понеділок, 16 вересня, Міжнародний валютний фонд проведе онлайн-консультації з російською владою, а 1 жовтня представники організації приїдуть до РФ для подальших переговорів. Про це повідомляється на сайті МВФ. Плани відновити співпрацю з країною-агресором викликали тривогу союзників Києва в ЄС. Міністри фінансів низки держав відправили МВФ листа з проханням не відновлювати співпрацю з Росією.

“Ми закликаємо всі міжнародні фінансові інститути, включаючи МВФ та його керівництво, продовжувати утримуватися від діяльності за участю держави-агресора і не відновлювати діалог доти, доки Росія продовжує свою агресивну війну проти України”, — йдеться у листі міністрів фінансів країн ЄС до МВФ.

Своє рішення Міжнародний валютний фонд обґрунтовує 4-ю статтею договору організації, яка зобов’язує збирати дані з усіх членів МВФ. Нею ж пояснюють і час, який обрали для відновлення співпраці. Мовляв, економічна ситуація у Росії стабілізувалася з лютого 2022 року.

“Після вторгнення в Україну економічна ситуація була виключно нестабільною, що ускладнювало проведення консультацій за статтею 4, особливо під час обговорення перспектив та засад політики на найближчу та середньострокову перспективу. Тепер, коли економічна ситуація стала більш стабільною, консультації за статтею 4 з Росією поновлюються відповідно до зобов’язань як Фонду, так і країни-члена”, — заявила директорка департаменту комунікацій у МВФ Джулі Козак на пресбрифінгу.

Далі надання інформації для МВФ Росія нібито йти не збирається. У травні колишній представник РФ в організації Олексій Можин заявив, що Москва, мовляв, не потребує кредитів від Міжнародного валютного фонду. Експерти вважають, що для Росії інтерес поновлення роботи з МВФ полягає насамперед у поширенні хибної інформації про свою економіку.

“Вони часто користуються інформацією країн, а своїх якихось додаткових джерел перевірки в них, по суті, немає. Тут якраз з’являється можливість у Росії використовувати МВФ для донесення недостовірної інформації. Де МВФ виступає у ролі, скажімо так, ретранслятора липової інформації про стан російської економіки. Росії важливо показати, що санкції не страшні, що в неї все гаразд, і вона готова воювати без кінця. Це насправді зовсім не так. І я абсолютно переконаний, що реальне економічне становище Росії є значно гіршим, ніж демонструється російською владою”, — прокоментував економіст, голова експертно-аналітичного союзу Українського аналітичного центру Борис Кушнірук.

Аналітики називають ще один негативний аспект поновлення роботи МВФ з Росією. Це може стати прецедентом співпраці Москви з міжнародними організаціями. У Національному банку України наголосили, що для однієї з найбільших фінансових організацій у світі неприпустимо сприяти виходу країни-агресора із міжнародної ізоляції.

У зверненні міністрів фінансів дев’яти країн ЄС до Міжнародного валютного фонду йдеться також, що від співпраці з Росією МВФ зазнає репутаційних збитків.

Читайте також: Спроби налагодження МВФ зв’язків із Росією будуть відкладені під тиском донорів — думка

Нагадаємо, МВФ оприлюднив повідомлення про те, що місія фонду відвідає Росію для обговорення економічного розвитку та політики країни. Міністри фінансів Польщі, північноєвропейських та балтійських країн направили листа керівниці Міжнародного валютного фонду Крісталіні Георгієвій з попередженням про репутаційні ризики для МВФ у зв’язку з наміром відправити місію до Москви.

Читайте також: Де Росія може позичити грошей — розбір Пендзина

Прямий ефір