Тисячі російських вояків вживають наркотики як у тилу, так і на фронті. Журналісти видання “Верстка” з’ясували, що приблизно кожен десятий окупант курить марихуану, багато хто вживає і більш сильно дієві речовини. Наркокур’єри на тимчасово окупованих територіях возять товари прямо до окопів, а на позиціях росіян знаходять пристрої для вживання заборонених речовин, повідомляє FREEДОМ.
Під прикриттям бравої солдатської дисципліни — розкладання армії. На кадрах можна побачити, як російські військові поблизу своїх бліндажів та окопів вживають наркотичні речовини. Такі відео в мережу потрапляють рідко, проте те, що відбувається на ньому, — радше закономірність, ніж виняток. За словами співрозмовників видання “Верстка”, до 15% російських солдатів вживають наркотики, їх на окупованих територіях дістати легко — можуть привезти прямо в окопи.
“Вживають від нудьги. Всім п****, головне — не заважай нікому. Є таксисти, які возять прямо в частину. Солдати вже знають, у кого що брати. Гроші наперед, для передання призначається зустріч, місце — біля в’їзду до частини”, — розповіли російські солдати-наркоспоживачі у коментарі виданню “Верстка”.
Користуються військові й іншими каналами постачання — через товаришів по службі або російських волонтерів. Останні проїжджають блокпости без огляду, цим і користуються наркозалежні солдати. Здебільшого заборонені речовини вживають ті, хто пристрастився до них ще до війни. Більшість — це мобілізовані, розповідають журналісти “Верстки”.
“Під час мобілізації минулого року в Росії мобілізованих практично не перевіряли на наркотики. Через це багато наркоспоживачів потрапили на фронт, де вони продовжують споживати наркотики, не зраджують своїм звичкам, а просто переплачують за речовини. Ми всі бачили торік, як проходять медкомісії під час так званої часткової мобілізації”, — каже журналіст Андрій Каганських.
Нові наркоторговці прийшли на окуповані території слідом за російськими військами. Наприклад, уже від квітня 2022 року до Херсонської області прибув криміналітет із тимчасово окупованих Криму та частин Донецької і Луганської областей. Після окупації, як розповідають співрозмовники “Верстки”, ціни на наркотики зросли більш ніж у шість разів.
“На окуповані території — у Херсонську область, Запорізьку, на Донбас — торік, зокрема в Херсон, заїхали “люди у формі”, почали ходити по місцевих баригах і намагатися підім’яти під себе наркоринок. З іншого боку, ми бачимо якісь зміни в інтернеті, бачимо, як наркомагазини в Telegram із так званих “Л/ДНР” розпочали бізнес у Запорізькій, Херсонській областях, у Маріуполі. Абсолютно точно можна сказати, що все це не було б можливим без якихось домовленостей або з солдатами, або зі спецслужбами”, — сказав Каганських.
Журналісти зазначають, що в лавах російської армії непоодинокі випадки передозувань, зокрема з летальними наслідками. Адже товар в окуповані Росією регіони завозять неякісний. Перевірок на психоактивні речовини в організмі серед російських вояків ніхто не проводить, але якщо попастися на вживанні, то пряма дорога в штурмові загони “Шторм-Z”, або, як його називають самі російські окупанти, “загін смертників”, який відправляють на “штурми” позицій українських військових. Утім, як пише “Верстка”, суворість покарання не позначається на попиті негативно, адже він навпаки зростає.
Читайте також: Убивають, ґвалтують, крадуть: росіяни бояться військових, які повернулися з війни (ВІДЕО)