Росія навряд чи проводитиме черговий масштабний наступ на Україну. Найімовірніше, росіяни посилять ракетні атаки, можливо намагатимуться атакувати з повітря, залучивши штурмову авіацію. Такою думкою сьогодні, 16 лютого, поділився військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ.
“Думаю, що вони не підуть у наступ, будуть також використовувати на невеликих ділянках досить сильну, велику кількість живої сили, техніки, артилерії та пробувати просунутися на якомусь одному напрямку. Щоб наступати по всій лінії фронту — у них не буде стільки сил, техніки. І зазнаючи таких втрат, навряд чи зважаться. Найімовірніше, посилять все-таки ракетні атаки. Ось сьогодні вночі (16 лютого, — ред.) була повітряна тривога по всій Україні, вони знову атакували ракетами захід. На кордоні зосереджена досить велика кількість літаків і вертольотів. Можливо, намагатимуться атакувати з повітря: разом із ракетами запускати штурмову авіацію, винищувальну, яку можуть використовувати як бомбардувальники”, — сказав аналітик.
За його словами, російські окупанти чітко бачать, що в них не виходить наступати суходолом, вони програють, зазнають втрат.
Гетьман нагадав, що нещодавно під Вугледаром Донецької області росіяни зазнали катастрофічних втрат.
“Там розбита була 155-та бригада морської піхоти. Майже повністю знищена. До речі, втретє вона вже знищена. Там було втрачено 130 одиниць техніки. За кілька днів війни понад 30 одиниць техніки було затрофеєно Збройними силами України”, — доповнив військовий аналітик.
Він акцентує: сьогодні дуже важко прогнозувати, як поводитиметься ворог. Але те, що на Одесу точно не будуть наступати, — очевидно, вважає він.
“Ніякого десанту вони висадити не можуть, вони налякали недавно — скинули бомби на острів Зміїний, але не підведуть свої кораблі ближче, ніж на відстань наших “Нептунів”, які їх потоплять. Тому не віриться мені в те, що вони зможуть атакувати Одесу”, — сказав Гетьман.
Якщо говорити про наступ на певних окремих ділянках, це, за словами експерта, може бути спроба нової атаки на Лиман. Це, знову ж таки, може бути Вугледар, Часів Яр або Красна Гора, щоб спробувати оточити Бахмут і взяти його в кільце.
“Але тут навіть можна послатися на Пригожина, який сильно змінив риторику. Він говорив, що вони 5 разів захопили Соледар і 10 разів Бахмут. А зараз він істерично розповідає про те, що, мовляв, не чекайте добрих новин. Ніхто не буде за два-три дні брати Бахмут”, — сказав аналітик.
Північ — ще одна ділянка, де теоретично росіяни можуть робити спроби наступу. З території Білорусі можливі провокації. Найімовірніше, це будуть ракетні атаки, каже Гетьман.
“Сушею вони не полізуть, тому що там болотиста і лісиста місцевість. Техніка може тільки невеликими дорогами пройти, які ми замінували, ми їх добре контролюємо, тому звідти навряд чи підуть”, — вважає аналітик.
Ще одна “точка напруги” — Придністров’я, доповнив Гетьман.
“Там залишилося 6,5 тис. військовослужбовців Російської Федерації, з них приблизно 2000 — це боєздатний підрозділ. Вони там охороняють склади з боєприпасами, і не можуть виїхати ні в який бік. Тому що з одного боку Молдова, з іншого — Україна. І ми знаємо, вже і президент Зеленський говорив про те, що там готується державний переворот або навіть військовий переворот, що вони посилили прикордонний контроль, тому що є інформація, що там “кадировці” для того, щоб створити бойові групи та почати вуличні заворушення. Там працює наша розвідка і дипломатія. Ось це точки напруги, власне, по всіх наших кордонах”, — сказав Гетьман.
Читайте також: Новий російський наступ: звідки чекати атаки — оцінки Мацуки