“Можуть перевірити, чи працює 5-та стаття”: загрозу збоку ПВК “Вагнер” для Польщі та Литви прокоментувала Романова

Ольга Романова. Фото: "Русь Сидящая"

Росія загрузла в повномасштабній війні проти України, і виходу, окрім як масштабувати бойові дії, Путін не бачить. Тим часом російські пропагандисти заявляють про те, що 5-й пункт статуту НАТО нібито не працює. Таким чином, “вагнерівці” на білоруській території і групи, які прямують до “Сувальського коридору”, можуть розпочати провокації. Таку думку сьогодні, 31 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловила російська журналістка, голова фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.

Вона зазначила, Калінінградська область — російський анклав, який Путін може спробувати зробити своєю внутрішньою територією за аналогією з Азовським морем.  

“Сувальський коридор” відокремлює імперію від її анклаву, і Путін може спробувати… Далеко не факт, що це так, але путінські ідеологи, такі як Сергій Караганов або Дмитро Тренін, вони весь час розповідають про те, що 5-й пункт статуту НАТО більше не працює, і, я думаю, що вони захочуть спробувати це перевірити, можуть захотіти. Тим більше, що у Путіна великі проблеми, він не може показати перемогу в Україні, її немає”, — акцентувала вона.

Романова додала, що інтернаціоналізація конфлікту — це типове рішення для російського диктатора.

“Переведення ситуації як кажуть у “велику війну”, якщо називати речі своїми іменами, то в третю світову війну. Особливо, з огляду на те, що західні політики і без того кажуть, який важливий мир, жахливо, що люди гинуть щодня, треба все-таки Україні якось підписати мирний договір із Путіним… І тоді, вони вже будуть волати, що Бог з Україною, нумо намагатися вберегти Польщу, західний світ… Таке може бути, будемо сподіватися, що до цього страшного сценарію, а головне дуже неправильного сценарію, не дійде”, — наголосила Ольга Романова.

Читайте також: “Вагнерівці” біля польського кордону: як відреагує НАТО — деталі від Калан

Нагадаємо, за даними моніторингової групи “Білоруський гаюн”, яка відстежує військову діяльність у країні, з 15 липня до Білорусі прибули загалом 11 колон із технікою, яка може належати найманцям приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”.

Прямий ефір