Майже всі крилаті ракети, зокрема радянські та російські, розроблялися як протикорабельні. Це ж стосується і гіперзвукової ракети “Циркон”. Про це сьогодні, 13 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий моряк у відставці, керівник програм безпеки Центру глобалістики “Стратегія XXI” Павло Лакійчук.
“Це і Х-55, Х-101, “Калібри”, Х-22. Умовно, вони є протикорабельними ракетами. Страшна ракета, якою стріляють росіяни по Україні з Ту-22М3, — радянська стара Х-22, яка приносить дуже багато біди, тому що протикорабельна ракета призначена для знищення авіаносців. Величезний заряд, у неї радіолокаційна станція, замість заряду має бути ядерна боєголовка, ціль — побільше металу якась, і вона плюс-мінус у тому напрямку стріляє. Якщо ядерна боєголовка, їй все одно — 500 м — це не розкид. Тому вони, не замислюючись, б’ють по торговельних центрах, школах, ринках цими ракетами. Те ж саме — “Циркон”, — сказав він.
За словами Лакійчука, “Циркон” — це нова модифікація подібної ракети, яка летить із великою швидкістю. Про неї поки що недостатньо відомо. Деякі тактико-технічні характеристики (ТТХ) противник приховує або спотворює.
“Очевидно, що це двоступенева ракета. Перший ступінь — пороховий, твердопаливний двигун, який розганяє ракету як балістичну, до дуже великої швидкості. І другий ступінь, коли перший відкидається, це прямоточний реактивний двигун, який несе ракету до цілі. Є тут одна заковика. По-перше, вони тільки-тільки поставлені на озброєння, і Путін ними хвалився, ними хочуть модернізувати нібито, якщо не потонуть, важкі атомні ракетні крейсери “Петро великий” і “Нахимов”, але це окрема історія. Носієм фактично є фрегат типу “Горшков” Північного флоту. Це Кольська затока. Де Архангельськ, Сєвєроморськ і де Київ?” — каже експерт.
Він уточнив, що заявлена дальність застосування ракет “Циркон” — 1 500 км, хоча експерти говорять про 600-1 000 км.
“Звідти з півночі — до 2 000 км. Тому пуск кораблями Північного флоту вельми сумнівний. Єдине, що це може бути, йшлося про те, що росіяни намагаються паралельно адаптувати ці ракети під берегові пускові установки, берегового базування типу “Бастіон”. Якщо вони пристосували цю ракету під “Бастіон”, то вони могли здійснити пуск з Криму — з Тарханкута або з Краснодарського краю. Відстань дозволяє. Якщо це сталося, то можна припустити, що це був такий випробувально-бойовий пуск. Вони переконалися, що до Києва ракета долітає і що її збивають. Якщо так, то це їх не зупинить, це становить серйозну загрозу і можливі повторення таких інцидентів”, — резюмував Павло Лакійчук.
Читайте також: “Циркон” як нова зброя для ударів: ракетні атаки по Україні в огляді експертів
Нагадаємо, під час масованої ракетної атаки по Україні 7 лютого Росія могла використовувати для ударів по Києву нібито гіперзвукову ракету “Циркон” — одну з новітніх своїх розробок.