Можливості України експортувати електроенергію в зимній період скоротяться — очікується дефіцит, — Омельченко

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Україна продовжує експортувати електроенергію в європейські країни згідно з вимогами ENTSO-E, які становлять 400 МВт. Однак вже в новий осінньо-зимній період очікується дефіцит потужностей. Про це сьогодні, 29 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимир Омельченко.

“Очікується певний дефіцит потужностей, щоб його не було, держава має вжити заходів щодо “Центренерго”, тому що там простоює багато потужностей. Також допомогти і приватним компаніям у фінансовому плані кредитами для відновлення генерації”, — сказав він.

Одночасно з цим, нині максимальна пропускна спроможність для експорту електроенергії в Європу відповідно до вимог ENTSO-E становить 400 МВт.

“Теоретично, їх можна збільшити. Зараз відбувається так, у профіцитні години — експортувати електричну енергію, а в дефіцитні години, навпаки, імпортувати. Тобто це нормальний кейс, і в принципі, таку можливість не слід втрачати”, — зазначив він.

За словами Омельченка, під час опалювального сезону дефіцит потужностей в Україні збільшиться, відповідно, можливості експорту електроенергії — скоротяться.

“Акцент буде зроблено на імпорт електричної енергії для того, щоб покрити дефіцит у пікові години та в особливо холодні дні взимку. Але, що стосується експорту, думаю, в зимовий період цей експорт буде максимально обмежений. Хоча, можливо, це відбуватиметься в окремі профіцитні години”, — підсумував Володимир Омельченко.

Читайте також: Кремль переводить Росію на “військові рейки” — витрати та прогнози (ВІДЕО)

Раніше Омельченко висловив думку, що новий опалювальний сезон в Україні пройде легше, ніж минулорічний. Такі прогнози пов’язані зі зміцненням протиповітряної оборони та вичерпанням російськими окупантами основного запасу ракет.

Прямий ефір