Можливості із залучення контрактників у Росії вичерпаються вже цього року — аналіз Дикого

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Росія хотіла б завершити війну на своїх умовах не пізніше за початок 2026 року, оскільки в неї вичерпуються ресурси. Уже 2025 року в неї почне розвалюватися армія, а потім, 2026-го, — економіка. Таку думку сьогодні, 16 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.

Так він прокоментував заяву начальника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова про прагнення Путіна завершити війну своєю перемогою до кінця 2025 — початку 2026 року. Дикий наголосив: ключовим у заяві голови військової розвідки було саме наростання проблем у РФ, яке у вказані ним терміни призведе до вичерпання ресурсів. Насамперед йдеться про ресурси, безпосередньо необхідні для продовження війни: техніку і людей. Танків і бронемашин навряд чи залишиться до осені 2025-го, з артилерією — ситуація для противника ще гірша, вважає гість ефіру.

“Навіть із “гарматним м’ясом” у них картина така собі, особливо в порівнянні з тим, що було. Я розумію, ми порівнюємо з тим, скільки їх зараз, скільки нас, і тоді може здатися, що їх дуже багато. Але річ у тому, що у них і витрати непорівнянні”, — каже колишній військовий.

Він зазначив, що вже зараз у Росії виникли великі проблеми із набором контрактників для війни проти України.

“Їм довелося дуже збільшити виплати, причому настільки збільшити, що більшість суб’єктів федерації вже заявляють, що вони не витягують, що вони вже не можуть так платити, скільки від них Москва вимагає платити добровольцям. Але ми бачимо, як змінилася географія. Навіть зі збільшенням виплат. Якщо рік тому пік виплат “СВОшникам” припадав на такі регіони як Хакасія, Бурятія тощо, тобто етнічно неросійські, економічно абсолютно нерозвинені околиці імперії, то пів року тому вже на етнічно російське Нечорнозем’я… А зараз пішли вибирати останній ресурс — Москву, Пітер та Єкатеринбург, чого довго уникали. Вже, нарешті, дісталися мегаполісів. Із цього абсолютно чітко випливає, що можливості набору на контракт у них закінчаться, по суті, ще в межах нинішнього 2024 року, десь узимку він у них вичерпається”, — вважає Дикий.

У цьому випадку, на думку гостя ефіру, перед Кремлем постане питання про мобілізацію, але ще невідомо, чи наважиться він на неї.

“Бо настрої вже зовсім не ті, які були восени 2022-го. Тоді за цією мобілізацією йшли відносно легко, бо взагалі не розуміли, що відбувається, і розраховували, що це все — на кілька місяців. Але з тих, кого тоді, два роки тому, забрали, жоден додому не повернувся, окрім тих, що у “цинках” чи інваліди. Інші два роки вже продовжують воювати, ніхто їх не збирається відпускати. І це всім там очевидно, тому що по всій країні їздять дружини з наклейками: “Поверніть чоловіка”, а поліцейські пакують цих дружин і називають “іноагентами”. Як у такій обстановці мине нова хвиля мобілізації, Кремль упевнений бути не може. Саме тому вони цю мобілізацію всіляко відтягують, збільшують виплати, заманюють, але ресурс закінчується”, — прокоментував він.

І наголосив: саме тому Росія прагне завершення бойових дій.

“Не варто думати, що Росія посиплеться найближчими місяцями. Але вони мають ресурсу — на рік, може, півтори війни такої інтенсивності. І саме про це, власне, ключовий меседж Буданова. Не про те, що вони хочуть закінчити [війну] до кінця 2025-го — початку 2026-го, а про те, що вони хочуть її закінчити доти, бо потім їм хана”, — резюмував Євген Дикий.

Читайте також: Путін прагне закінчити війну на своїх умовах уже цьогоріч — аргументи Маломужа

Нагадаємо, начальник Головного управління розвідки Міноборони (ГУР МО) України Кирило Буданов на ХХ щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії заявив, що Росія сподівається завершити війну, яку розв’язала проти України, до кінця 2025-го — початку 2026 року своєю перемогою. За його словами, у Москві порахували: наступного року РФ повною мірою відчує негативні наслідки війни і в економічній, і в соціально-політичній сферах. Тож у Кремлі поспішають, намагаючись вийти з війни умовним переможцем.

Прямий ефір