Можливість використання ворогом контингенту КНДР на території України та перспективи його нарощування оцінив Гетьман

Кім Чен Ин і Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

У разі гострої нестачі особового складу, російське командування використає контингент КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки, Північної Кореї) на території України. Тим більше, що з’являється інформація про те, що до участі у війні проти України готується нова партія північнокорейців. Швидше за все, вона, як і попередня, налічуватиме близько 10 тис. бійців і використовуватиметься насамперед у Курській області РФ. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він пояснює: для Путіна напередодні можливого контакту із президентом США Дональдом Трампом критично важливо витіснити Сили оборони України з території РФ. Інакше його “територіальні аргументи” буде знецінено.

“Тут навіть важливіше не те, наскільки вони [війська РФ] просунулися в Донецькій області до Дніпропетровської, а наскільки є чи немає наші війська на території РФ. Тому що ті аргументи, які вони намагаються використати, це якраз прийняти ситуацію такою, якою вона є на землі, прийняти реалії, які є на цій війні, щоб зупинити війну, а далі — вже якісь переговори. Але якщо приймати реалії, виходячи з реальної ситуації, це означає, що й наші війська мають залишитись на території Курщини… І тоді їхні аргументи розсипаються. Тому їм дуже важливо, щоби наших військ не було на їхній території. Ми це також розуміємо, про це говорив президент Зеленський. Це означає, що ми максимально триматимемося за ці території, щоб прибрати у росіян важливий для них аргумент на можливих переговорах. Хочеться вірити, що наша присутність на території Російської Федерації не скорочуватиметься, а розширюватиметься, включаючи сусідні з Курською області РФ”, — сказав Гетьман.

Гість ефіру також прокоментував постачання Північною Кореєю Росії озброєння та військової техніки, зазначивши, що напередодні контактів із Трампом Путін намагається діяти на випередження, демонструючи, що він теж має союзників.

“Гра на випередження у тому сенсі, що якщо Трамп не домовиться з Путіним, і пропонуватиметься мир через силу, то нам може бути передана велика кількість зброї з усіма необхідними дозволами на її використання. Щоб такий аргумент усунути, аргумент миру через силу у наших союзників, насамперед у Сполучених Штатів, показати, що Російська Федерація теж має можливість посилювати свої збройні сили. Трамп нещодавно говорив про те, що Російська Федерація не виграє цієї війни: у них вже не дуже хороші справи в економіці, і військово-промисловий комплекс не може забезпечити в необхідному обсязі російську армію, і що їм треба вже сідати за переговори, тому що вони не виграють у цій війні”, — пояснив військовий аналітик.

Він припускає, що КНДР продовжить постачати Росії зброю, але в тому, що Пхеньян також забезпечить Москві регулярне постачання живої сили, сумнівається. Гетьман пояснює, що однією з цілей Північної Кореї є показати Південній свою військову міць. Проте величезні втрати північнокорейського контингенту в боях із Силами оборони України цій меті не відповідають.

“Це ніби підриває можливості Кім Чен Ина говорити про якусь силу його армії, про те, що там хороша підготовка, що вони можуть розв’язувати якісь серйозні питання, тобто підривається авторитет. Тому відправити ще більше людей, щоб їх наші ЗСУ поклали десь у полях, ця антиреклама буде дуже серйозною. Я думаю, що тут він замислиться. Зброя — так… Тут можна розповідати казки, що завдяки якійсь суперзброї з Північної Кореї досягаються успіхи. Можна брехати, і тут за руку не зловиш. А коли відправили одну партію живої сили, іншу партію, і вони всі там лягли, то важко буде викрутитися, пояснити, що відбувається. Для Кім Чен Ина, гадаю, це досить болісно. І тут я не впевнений у тому, що якась велика партія північнокорейців приїде, хоча можна очікувати на все, що завгодно”, — додав Олексій Гетьман.

Читайте також: Ситуація в Курській області: як воюють північнокорейці у складі армії РФ, розповів Снєгирьов

Нагадаємо, генерал армії, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж висловив думку, що постачання КНДР гаубиць у Росію може свідчити про те, що у північнокорейського контингенту є проблеми з використанням російських озброєнь і техніки.

Читайте також: Цього року КНДР передасть росіянам 150 балістичних ракет, — Буданов

Прямий ефір