Можливість приходу ультраправих до влади в Німеччині дорівнює нулю, — Ейдман

Ігор Ейдман. Скріншот: uatv.ua

Вибори до Європейського парламенту показали, що прихід ультраправих до влади в Німеччині неможливий. Наразі абсолютне лідерство належить консервативній партії “Християнсько-демократичний союз Німеччини”. Про це сьогодні, 11 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів соціолог і публіцист Ігор Ейдман.

“Можливість приходу ультраправих до влади в Німеччині дорівнює нулю. Абсолютно очевидно. Вибори до Європарламенту показали, що найсильніша партія — “Християнсько-демократичний союз Німеччини”. Зараз християнські демократи займають відверто проукраїнську позицію, зокрема щодо питання передачі Україні зброї”, — сказав він.

У Східній Німеччині переважає більшість у партії “Альтернатива для Німеччини”.

“Альтернатива для Німеччини” отримала вдвічі менше голосів, ніж християнські демократи. І жодних шансів перемогти у них немає і не було ніколи. Інше питання, це дійсно ситуація небезпечна для Східної Німеччини. Там “Альтернатива для Німеччини” має кращі показники”, — зазначив експерт.

Ультраправі сили в Німеччині можуть об’єднатися і створити земельний уряд, що не вплине на міжнародну політику Німеччини.

“Є ще нехороший момент — з’явилася ще одна проросійська партія в Німеччині — це партія “Союз Сари Вагенкнехт”. Вони можуть пройти в Думу. Це недобре. Тому що у Східній Німеччині блок проросійських сил “Альтернатива для Німеччини” плюс “Союз Сари Вагенкнехт” може сформувати уряд земельний. Це не 100%, але загроза така є. На міжнародну політику це вплинути не може”, — розповів Ейдман.

Читайте також: Праві та ультраправі настрої в ЄС — це результат європейської політики та впливу Росії, — Левусь

Прямий ефір