Може перехоплювати “балістику”: переваги системи THAAD для України перелічив Долінце

THAAD. Фото: gettyimages.com

Україна прагне отримати від США протиракетні системи THAAD, які дозволили б перехоплювати балістичні ракети. Про переваги цієї системи сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів авіаційний експерт, менеджер авіаційного сектору Богдан Долінце.

“Система THAAD — це комплекс протиракетної оборони, який розроблений для протидії саме балістичним ракетам, зокрема ракетам великої дальності. THAAD здатний виявляти балістичні цілі на дальності до 2 тис. км, і знищувати ці цілі на висоті до 200 км і на дальності також до 200 км”, — пояснив він.

За вартістю THAAD дорожче, ніж американська система Patriot (“Петріот”).

“Якщо ціна Patriot становить близько 1 млрд доларів, то THAAD — це понад 2 млрд доларів за одну батарею”, — уточнив Долінце.

Системи THAAD і Patriot сумісні, що спрощує їхнє використання.

“THAAD входить у так звану єдину систему протиракетної оборони, тобто він інтегрується з комплексом і Patriot. Загалом Україна може досить швидко не тільки вивчити систему THAAD, а й почати використовувати в бойових умовах”, — пояснив експерт.

Patriot і THAAD входять до тріади протиракетної оборони США. Третьою системою є Aegis (“Іджіс”), які, наприклад, встановлені в Польщі, Румунії, Туреччині. Головна відмінність у тому, що Patriot і THAAD — це мобільні системи, які можуть досить швидко змінювати своє місце дислокації. А Aegis — це не мобільна, а стаціонарна система, для її роботи будується спеціальна споруда.

“Оскільки Aegis — стаціонарна система, то для її побудови потрібен певний час. Крім того, після запуску в експлуатацію вона фактично стає стаціонарною ціллю, по якій ворог намагатиметься завдавати ударів. Системи Patriot, THAAD і Aegis є тріадою протиракетної оборони, в якій THAAD вважається старшою і більш далекобійною, Aegis — середньою ланкою, а Patriot є молодшим рівнем єдиного комплексу протиракетної оборони США”, — розповів Долінце.

Авіаексперт зазначив, що на сьогоднішній день тільки кілька країн є операторами системи THAAD, наприклад, США, Ізраїль, Саудівська Аравія та інші. Загальна кількість систем залишається невідомою, оскільки це інформація з обмеженим доступом.

“Але рішення про передачу THAAD залежить тільки від Сполучених Штатів, тому що вони є розробником цієї системи, і в них достатньо повноважень, щоб такі системи передавати, в тому числі Україні”, — резюмував Богдан Долінце.

Читайте також: США могли б перевірити THAAD на “Орешнике” — думка

Нагадаємо, 26 листопада Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань від 1 тис. до 5,5 тис. км. Зокрема, йдеться про американські крилаті ракети Tomahawk (“Томагавк”). Крім того, асамблея Альянсу закликала країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Північноатлантичного блоку і наростити військову, фінансову та гуманітарну підтримку. А також забезпечити своєчасну доставку боєприпасів і сучасних систем озброєння.

Читайте також: Заяви Путіна про “невразливість” “Орешника” не мають підстав: чим можна збити ракету, розповів аналітик

Прямий ефір