Може нести бетонобійний заряд і вражати підземні склади: особливості “Паляниці” оцінив Романенко

Валерій Романенко. Скріншот: uatv.ua

Ракета-дрон “Паляниця” — це унікальний зразок, розроблений українськими фахівцями. Українську ракету-дрон “Паляниця” можна буде випускати у набагато більших кількостях, ніж крилаті ракети. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. О. К. Антонова Валерій Романенко.

За його словами, конструкція ракети-дрону “Паляниця” — оригінальна, можливо, була якась лінійка експериментальних зразків.

“Бо якщо півтора року йдуть випробування, то це вже досить доведений екземпляр для серійного виробництва”, — зауважив Романенко.

Він розповів про особливості ракети-дрону.

“Відрізняється дешевизною, відрізняється дещо меншою швидкістю. “Паляниця” — це виріб, який можна випускати у більшій кількості. Так, він не матиме складних систем наведення з орієнтацією по траєкторії, з донаведенням на кінцевому етапі, як, скажімо, крилаті ракети, але їх можна і випускати буде набагато більше, і вартість їхня буде на порядок нижча, ніж крилатих ракет”, — пояснив авіаційний експерт.

Романенко висловив припущення, що на ракету-дрон буде встановлено касетний диспенсер для того, щоб засоби протиповітряної оборони РФ не могли моніторити “Паляницю” всім маршрутом.

“Це дуже простий, дуже легкий виріб. Я думаю, що він ускладнить супровід цього дрону. І, крім того, швидкість. Якщо у “Шахеда” швидкість в районі до 200 км/год, то тут — щонайменше 400 км/год, значить час реакції протиповітряної оборони, таких комплексів як “Панцир”, “Тор” буде мінімальним. Тобто зону їхньої дії ракета-дрон пролітатиме досить швидко, вразити його буде на порядок важче, ніж поршневі літаки малошвидкісні, які ми зараз запускаємо, — звернув він увагу.

Авіаційний експерт вважає, що виробництво таких дронів-ракет дуже залежить від західних комплектувальних.

“У нас є такі двигуни, але навряд чи ми їх можемо виробляти, бо вони випускалися у Запоріжжі, яке зараз перебуває під артилерійським обстрілом російських окупаційних військ. Я думаю, що значний відсоток, принаймні навігаційні складніші елементи все-таки нам передаватимуть союзники”, — сказав Романенко.

На його думку, це навіть краще, оскільки прискорить процес виготовлення ракети-дрону — Україні не потрібно буде робити комплектувальні.

“Якщо цей зразок зброї добре покаже себе, це дозволить прискорити масштабування, тобто прискорити нарощування виробництва цих виробів. А я думаю, вони мають себе показати. Крім того, з появою ракет-дронів ми зможемо бити захищеними об’єктами. Тобто якщо зараз безпілотники можуть вражати якісь, ну, скажімо, колони ректифікації, склади паливно-мастильних матеріалів, то ракета-дрон може нести бетонобійний заряд і вражати підземні склади боєприпасів і захищені командні пункти”, — наголосив експерт.

Читайте також: Внесе внесок у деокупацію Криму: основні цілі для “Паляниці” назвав аналітик

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 25 серпня повідомив, що українські військові вперше вдарили по армії РФ новою зброєю — ракетою-дроном “Паляниця”.

Прямий ефір