16 — 18 травня 2024 року у Львові відбудеться ювілейна конференція LMF. Спікери та учасники форуму шукатимуть спільну мову й визначатимуть роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу.
Фокусна тема ювілейної події — “Мова для порозуміння: шукати сенси в поляризованому світі“. Локація — одне з укриттів Львова. Цивілізований світ загрозливо поляризується й занурюється у внутрішній розбрат саме тоді, коли найбільше потребує солідарності й поєднання зусиль. Баланс повоєнного світового порядку порушений: у регіонах, де держави не воювали між собою пів століття, знов виникають прецеденти та загрози загарбницької війни. У 2024 році в понад 80 країнах відбудуться вибори, що неминуче призведе до зростання конфліктності й розділення в суспільстві. Дедалі частіше на виборах у демократичних країнах перемагають радикальні популісти, ладні відмовитись від плодів десятиліть інтеграційних процесів.
“Час, коли гострота новин про російську агресію забезпечувала солідарність світу з Україною, минув. Тепер, аби бути почутими й отримувати підтримку, ми повинні на рівних вливатись у світову спільноту, пояснювати себе й розуміти інших“, — говорить керівниця Львівського медіафоруму Ольга Мирович.
Ключовими спікерками програми X LMF стануть:
- Олександра Матвійчук — лауреатка Нобелівської премії миру 2022 року, голова Центру громадянських свобод, юристка-правозахисниця;
- Ґаятрі Чакраворті Співак — американська літературознавиця й філософиня, професорка Колумбійського університету, співтворчиня теорії постколоніалізму, фокусується зокрема на ролі жінки в постколоніальному дискурсі.
Для частини спікерів і учасників конференції це буде перший візит в Україну. Те, про що вони читали й чули в медіа, вони зможуть побачити на власні очі — зокрема наслідки ракетного удару по житловому будинку поруч з укриттям, де відбудеться конференція. Зможуть поспілкуватись наживо з українськими журналістами та почути їхні історії про роботу в час війни.
“У час війни, коли нашій країні життєво необхідна підтримка світу, кожен, хто може спілкуватись із різними іноземними середовищами, доносити українську думку до байдужих і скептиків, налагоджувати контакти з медіа та лідерами думок, має це робити. Ворог успішно застосовує інструменти м’якої сили, в тому числі й участь у міжнародних конференціях, для просування свого порядку денного. Ми мусимо бути ефективнішими, винахідливішими й наполегливішими, щоб не дати Росії схилити частину світу на свій бік”, — каже Галина Танай, операційна директорка Львівського медіафоруму.
Програму X LMF формують два потоки: Common Language і Common Sense. Протягом трьох днів спікери й учасники разом шукатимуть спільну мову й визначатимуть роль, яку в цих пошуках відіграють медіа, громадянське суспільство, міжнародні організації, національні органи влади, дипломати та інші учасники процесу. На учасників й учасниць чекають воркшопи, дискусії, публічні інтерв’ю, презентації та майстер-класи. Робоча мова — англійська (із синхронним перекладом українською).
З 2013 року LMF є найбільшою конференцією про медіа і для медійників у Східній і Центральній Європі. Її проводить ГО “Львівський медіафорум”. Торік організатори змінили формат і зосередились на проблемах, розв’язання яких критично важливе для міжнародної підтримки України в час великої війни.
Повну програму Х LMF можна переглянути за посиланням.
Відеотрансляції деяких панелей можна буде переглянути у Facebook Львівського медіафоруму, їхній перелік за посиланням. Текстові трансляції всіх подій будуть доступні у X (Twitter) Euromaidan Press.
Діджитал портал українського іномовлення The Gaze є одним з інформаційних партнерів Х LMF.