Прикривати роботу піхоти першої лінії оборони та вести бої з противником як на землі, так і в небі — новобранці 43-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) готуються до реальних бойових виїздів. За процесом спостерігала кореспондент телеканалу FREEДОМ Олена Грамова.
Гуркіт фронту не заважає новобранцям відпрацьовувати поки що навчальні завдання мінометних розрахунків. Умови для нещодавно мобілізованих солдатів максимально наближені до реальності.
“Я розумію, що я маю бути максимально корисним тут, куди я потрапив, а далі мене навчать і буду вглядатися”, — зазначив військовослужбовець 43-ї ОМБр Збройних сил України (ЗСУ) з позивним “Коп”.
Ці воїни вже пройшли навчання, тепер практикуються на одному з найгарячіших напрямків Харківської області. У військовослужбовця з позивним “Дід” троє онуків. Каже, до призову на службу був готовий уже давно.
Інструктаж проводить командир мінометного розрахунку. Каже, усі навички роботи зі зброєю хлопці схоплюють на льоту, розуміючи, що це потрібно для порятунку життя побратимів.
“Вони розуміють, що мають добре відпрацювати, адже піхота має жити. Якщо піхота вступає у прямий контакт із противником, значить, ти погано виконав свою роботу”, — пояснив військовослужбовець 43-ї ОМБр ЗСУ на позивний “Вальдемар”.
Бійці цього мінометного розрахунку знають, що вже зовсім скоро вирушать на бойові позиції й кажуть: психологічно до цього готові. У бій рветься й екіпаж безпілотних літальних апаратів (БпЛА). В екіпажі дві людини — пілот і штурман. Пройшовши підготовку, вони вестимуть полювання в небі за повітряними цілями. Їхні завдання — за допомогою розвідки збивати російські безпілотники противника, піднімаючи свій дрон на великі висоти.
У 22-річної захисниці з позивним “Гаєчка” в тилу з бабусею росте півторарічна дитина. Каже, що дуже сумує, але не хоче відмовлятися від своєї нової роботи на фронті й з нетерпінням чекає свого першого бойового вильоту.
Новоприбулі до 43-ї окремої механізованої бригади кажуть: боротися за рідну землю мотивації багато. Головне — захистити свої сім’ї, які на них чекають у тилу.
“Це сім’я, це тил. Якщо нема тилу, то нема куди повернутися, подивитися назад і побачити, хто на тебе чекає і для кого ти це робиш”, — додав військовослужбовець із позивним “Коп”.
Читайте також: Нічне полювання на російські цілі: як працюють пілоти “Вампірів” на передовій (ВІДЕО)