Путін із дводенним візитом прибув у Пхеньян. Відкрито про цілі візиту не повідомляють. Однак у Вашингтоні заявили, що стурбовані зближенням КНДР і Росії. Зокрема, координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі зазначив, що потенційні домовленості між Москвою і Пхеньяном можуть вплинути на війну Росії проти України, інформує FREEДOM.
Прапори Росії та портрети Путіна на вулицях КНДР. Російський диктатор вперше з 2000 року відвідав Північну Корею, де тоді він зустрічався з чинним лідером Кім Чен Іром. Тепер його візит присвячений зустрічі з іншим північнокорейським диктатором Кім Чен Ином. Як повідомили в Кремлі, РФ і КНДР підпишуть угоду про “всеосяжне стратегічне партнерство”.
“Північна Корея поставила понад 1 млн артилерійських снарядів, а Іран — тисячі смертоносних “Шахедів”. В обмін на це Пхеньян і Тегеран отримують російські технології та постачання, які допомагають їм розвивати свій ракетний і ядерний потенціал. Зростаюче зближення Росії з її авторитарними друзями в Азії робить ще більш важливим тісне співробітництво з нашими друзями в Індо-Тихоокеанському регіоні. Тому я запросив лідерів Австралії, Японії, Цейлону та Республіки Корея на саміт НАТО у Вашингтоні наступного місяця”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Стурбовані поглибленням відносин Росії з КНДР і у Вашингтоні. І хоча сам візит Путіна до Північної Кореї не став сюрпризом для США, його підсумки можуть вплинути на безпеку в регіоні та ескалацію війни Росії проти України.
“Нас не турбує ця поїздка. Що нас турбує, так це поглиблення відносин між цими двома країнами. Не тільки через те, як це відіб’ється на українському народі, адже ми знаємо, що північнокорейські балістичні ракети, як і раніше, використовуються для ураження українських цілей, а й тому, що тут може виникнути взаємність, яка може вплинути на безпеку на Корейському півострові”, — зазначив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
Напередодні візиту в КНДР Путін опублікував статтю в північнокорейській газеті “Нодон синмун”. Там він похвалив Пхеньян за підтримку у війні проти України. Також російський диктатор заявив, що готовий до тісної взаємодії з Північною Кореєю, щоб зробити міжнародні відносини нібито більш демократичними і стабільними.
“Він хоче скористатися відносинами між країнами, щоб протистояти Заходу. Це продовження того, що він робив з тогорічного візиту. Я сумніваюся, що ви почуєте його публічні слова, але Путін, найімовірніше, висловить подяку за підтримку Кіма у війні проти України, і він також хоче показати, що має значний вплив на країну”, — прокоментував старший коментатор NHK Амма Хідео.
На третій рік вторгнення Росії в Україну взаємозалежність Північної Кореї та РФ посилилася. КНДР поставила майже 5 млн артснарядів РФ. У відповідь Пхеньян отримав від Москви технології, нафту, гроші та гуманітарну допомогу. Обидві країни перебувають під санкціями, тому, як пише ВВС, серед іншого, на зустрічі Путін і Кім Чен Ин можуть обговорити розширення економічного співробітництва. Росії потрібна робоча сила, Північній Кореї — валютний дохід робітників.
“Для Північної Кореї Росія виявилася знахідкою у важку хвилину… Торгівля з РФ допомогла стабілізувати економіку, а зустрічі на вищому рівні з Путіним зміцнили імідж Кіма. Останніми місяцями між двома країнами курсують делегації, що працюють у галузі сільського господарства, культури, безпеки та технологій. Російські туристи стали першими іноземцями, які відвідали Північну Корею після пандемії; турфірми у Владивостоці тепер рекламують літні поїздки до королівства пустельників”, — зі статті The Economist.
Після саміту G7 в Італії та саміту миру в Швейцарії — багато лідерів опинилися в центрі уваги. На противагу цьому частину уваги хоче роздобути й Путін. Через ордер Міжнародного кримінального суду на арешт диктатор обмежений у пересуваннях, і небагато країн світу готові його приймати. Тому наступною зупинкою російський диктатор обрав В’єтнам. Як пише Reuters, дискусії з в’єтнамською стороною будуть зосереджені на постачанні зброї.
Читайте також: Наскільки ймовірне застосування Росією тактичної ядерної зброї — відповідь експерта