На початку поточного року російські окупанти для обстрілів мирних українських міст використовували балістичні ракети, які їм надала Північна Корея. Ці ракети нагадували собою одну з модифікацій російського “Іскандера”. Багато військових експертів сходяться на думці, що ці ракети з’явилися саме завдяки передачі Росією якоїсь частини технологій Північній Кореї. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів військовий експерт Валерій Рябих.
“Варто зазначити, що з більш ретельним вивченням північнокорейських озброєнь взагалі все складно. Тому що про його характеристики ми можемо судити тільки з тих публікацій, які оприлюднюють їхні пропагандисти. І судячи з наданої інформації, виходило так, що корейські балістичні ракети за своїми тактико-технічними характеристиками перевершують російські ракети “Іскандер”. Але водночас вони мають все-таки близьке походження до російських технологій”, — говорить військовий експерт.
Він зазначив, що більшість фахівців сходяться на думці, що такі північнокорейські балістичні ракети з’явилися в результаті передачі Москвою окремих технологій.
“КНДР почала застосування своїх балістичних ракет десь після 2017 року. Може йтися про кілька десятків випадків. Водночас їхнє практичне застосування засвідчило, що ці ракети не підтверджують характеристики, які були заявлені. І, найімовірніше, партія цих ракет була обмежена 1-4 десятками ракет. Тому є припущення, що ця балістика використовувалася для того, щоб провести практичні випробування. Сьогодні ці ракети не застосовуються”, — констатував гість ефіру.
Він також припустив, що російські терористи використовували північнокорейські балістичні ракети по українських мирних містах, зокрема, і для того, щоб виявити їхні недоліки і далі вдосконалювати технології.
“І тут я не виключаю, що зараз, особливо після ось цього зближення двох диктаторів, може йти дуже серйозна практична робота на рівні тих самих розробників російських ракет і представників корейської військової промисловості для того, щоб їх удосконалити. Тут не можна виключати, що північнокорейська промисловість врахує ці недоліки, і надалі зможе їх удосконалити. А це, звичайно ж, становить загрозу не тільки Україні, а й усьому світу”, — резюмував Валерій Рябих.
Читайте також: У війні проти України КНДР надала найбільшу військову допомогу Росії — подробиці (ВІДЕО)