Москва втрачає вплив на Близькому Сході — розбір експерта

Владимир Путин. Фото: ap.org

Повномасштабне вторгнення в Україну розвіяло міфи про непереможність армії РФ, а на Близькому Сході поважають право сильного. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав російський журналіст, сходознавець Руслан Сулейманов.

“У Росії з’явився якийсь вплив на Близькому Сході, серйозна присутність після того, як Москва розпочала військову операцію у Сирії наприкінці 2015 року. І тоді, побачивши, справді той факт, що Росія не здала “свого хлопця”, я маю на увазі Башара Асада, ось тоді з Росією якось стали рахуватися і говорити, що Росія, мовляв, витісняє США. Але, звісно, повномасштабне вторгнення в Україну розвіяло міфи про непереможність путінської армії, а на Близькому Сході поважають право сильного”, — сказав експерт.

Що стосується саме палестино-ізраїльського конфлікту, то у Москви ніколи не було високих важелів впливу, там посередником виступав Єгипет і частково Катар.

“Те саме ми спостерігаємо і зараз. Росія такого впливу ніколи не мала, незважаючи на наявність контактів з бойовиками. Росія ніколи не мала серйозних контактів з воєнізованим крилом ХАМАС, є контакти з політбюро, яке приїжджає до Москви, як правило, з якихось бізнесових питань”, — зазначив Сулейманов.

За його словами, важливо дочекатися завершення наземної операції Ізраїлю — після цього можуть з’явитися докази причетності РФ до кривавих подій 7 жовтня. Після цього ставлення Ізраїлю до РФ може значно погіршитись, додав він.

Читайте також: Росія втрачає авторитет і вплив: майбутнє ОДКБ — під питанням (ВІДЕО)

Прямий ефір