Китаїсти констатують, що зближення Північної Кореї (КНДР, Корейської Народно-Демократичної Республіки) та Російської Федерації викликає у Китаї нерозуміння та “велику образу” на Північну Корею. Ці протиріччя має використовувати цивілізований світ. Таку думку висловив політолог Ігор Рейтерович сьогодні, 4 січня, в ефірі FREEДОМ.
Він пояснює, що “суть образи” Пекіна в тому, що Пхеньян десятиліттями залежав від Китаю. До того ж, Піднебесній очевидно, що після закінчення російсько-української війни КНДР більше не буде потрібна Росії і знову повернеться до Китаю. Адже ці дві країни Азії мають зв’язки, які неможливо розірвати.
“Я думаю, що Кім Чен Ину це ще потім відгукнеться. Китай, звичайно, пригадає це запаморочення від успіхів, це позиціонування Кім Чен Ина як якогось видатного геополітичного лідера, що саме по собі, звичайно, смішно. Але він, по суті, так поводиться. І Китай потім це пригадає. Причому він пригадає, з одного боку, Північній Кореї, і з іншого боку, я думаю, — Російській Федерації”, — каже гість ефіру.
На думку Рейтеровича, “захід” Росії у КНДР сприймається Китаєм як певна претензія на його сферу інтересів, хоча публічно Пекін це таким чином не коментує.
“Росія, з одного боку, дуже залежить від Китаю — це факт, а з іншого боку, вона намагається влізти у сферу впливу Китаю, що, до речі, суперечить навіть тим тезам, з якими Путін намагається грати в геополітику. Він же хоче побудувати фактично аналог Ялтинсько-потсдамської системи №2, суть якої в тому, що є певні сфери впливу в країни… Залучаючи максимально Північну Корею, зокрема до війни проти України, він, по суті, влазить у сферу впливу Китаю”, — пояснює політолог.
Гість ефіру вважає, що на цих суперечностях Пекіна та Москви треба грати. Тим більше, що Китай зараз не зацікавлений у нестабільності у регіоні, до якої може привести підтримка Росією Північної Кореї, і не готовий до неї. Політолог припускає, що США вже починають використовувати ці розбіжності, посилаючи Китаю сигнали та натяки.
“Я думаю, що ці натяки вже почули в Китаї. Китай просто чекає 20 січня, коли буде інавгурація Трампа. І він чекає вже на якісь конкретні пропозиції, конкретні кроки з боку Сполучених Штатів. І я не виключаю, що саме разом США та Китай ці питання десь розв’язуватимуть, спочатку — за зачиненими дверима, а потім уже публічніше, оскільки співпраця між Росією та КНДР є деструктивною не лише в контексті війни проти України, вона деструктивна взагалі в контексті розвитку нової системи глобальних взаємин”, — підсумував Ігор Рейтерович.
Читайте також: РФ склала список цілей для ймовірної війни з Японією та Південною Кореєю — розбір (ВІДЕО)
Нагадаємо, що 27 листопада в Сеулі міністр оборони України Рустем Умєров провів переговори з президентом Республіки Корея (Південна Корея), радником з національної безпеки й міністром оборони країни. На зустрічі обговорювали постачання озброєння з Північної Кореї до РФ і відправлення військ КНДР для участі у війні Росії проти України, а також подальші кроки щодо зміцнення безпеки.
Читайте також: Росія — Іран — КНДР: як співпраця диктаторських режимів посилює загрози для безпеки у світі (ВІДЕО)