Москва хоче укласти договір про капітуляцію України, — Левусь про вимоги РФ до переговорів

Иллюстрация: gettyimages.com

У момент завершення війни Україна має бути в позиції сили. Навряд чи можна собі уявити, що Путін різко змінює своє ставлення до миру, стає миролюбним і погоджується на вмовляння партнерів припинити війну. Тим більше, серед російських вимог для переговорного процесу — капітуляція України. Єдиний надійний спосіб — не допустити можливості для РФ продовжувати війну. В цьому випадку важливим є тиск на агресора з боку партнерів України. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 16 лютого, висловив політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.

“Якщо виходити з позиції “закінчити війну будь-яким шляхом”, то вона могла б закінчитися набагато раніше — шляхом капітуляції України. Російські вимоги, які виставляють як переговорну позицію, це якраз позиція попередньої капітуляції, яку потім ще мають закріпити і розширити в переговорному процесі. Тому, звичайно, має бути зовсім інший підхід по відношенню до Російської Федерації, який обумовлюється міжнародним правом. Росія веде геноцидну війну”, — наголосив гість ефіру.

Саме з позиції геноциду потрібно розглядати агресію Росії, вважає експерт. За його словами, у всіх є бажання закінчити війну швидше і припинити вогонь. Однак партнерам України належить пройти важкий шлях усвідомлення того, що Путін і Російська Федерація — не той партнер, з яким можна домовитися. Політолог упевнений, що цей процес уже розпочато.

Крім того, гість ефіру акцентував на важелях тиску на диктатора Путіна, які застосовуються.

“Санкційна політика — єдине, що не використовується повністю. Якби Росія перестала торгувати нафтою, її можливість вести війну була б дуже сильно обмежена. Це досить важливо. Кіт Келлог [спецпредставник президента США] оцінив, що з 10 пунктів [санкційної політики] введено лише шість. Це досить показово. Застосування цих важелів повною мірою дозволило б діяти по-іншому”, — зазначає спікер.

Висловився Дмитро Левусь і щодо єдності європейської дипломатії.

“Європі з єдиною думкою виступати дуже важко, коли є відверта агентура в керівництві окремих країн. Наприклад, в Угорщині чи Словаччині. Зрештою, Орбан (Віктор Орбан — прем’єр-міністр Угорщини, — ред.) виходив пити каву, коли ухвалювали рішення про початок перемовин щодо вступу України до ЄС. Таких механізмів впливу на не найважливіші країни Європейського Союзу вистачає, тим паче що ситуація справді небезпечна саме в безпековому плані для всієї Європи”, — акцентував політолог-міжнародник.

Читайте також: “Не треба говорити, це треба робити”: які інструменти можуть примусити РФ до завершення війни, пояснив Подоляк

Нагадаємо, з 14 до 16 лютого в Мюнхені (Німеччина) відбувається щорічна Мюнхенська конференція з безпеки. Війна Росії проти України — одна з ключових тем заходу.

15 лютого перед учасниками виступив президент України Володимир Зеленський. Також глава держави провів низку зустрічей із лідерами різних країн, провідними політиками. Зокрема, 14 лютого на полях Мюнхенської конференції відбулася зустріч із віцепрезидентом США Джей Ді Венсом.

Прямий ефір