Могутність російської армії була переоцінена, — Мусієнко

Олександр Мусієнко. Фото: uatv.ua

Не така російська армія сильна, як її представляли на початку війни в Україні. Про це сьогодні, 1 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив керівник Центру військово-польових досліджень Олександр Мусієнко.

“Могутність російської армії була переоцінена, і ця оцінка була притаманна, загалом, реакції у світі. Ми бачимо, що не настільки вона сильна, як здавалося. І в цьому ще заслуга, звичайно, українського народу, українського опору”, — зазначив експерт.

За словами Мусієнка, в Росії неправильно спланували проведення операції та недооцінили суперників.

“Це теж відіграло велику роль, адже планування та організація проведення будь-якої військової операції має надзвичайно важливе значення, і ми бачимо низку помилок, яких припустилося російське військове командування. Ці помилки призвели, зокрема, до того, що російська армія не має якихось успіхів стратегічних у війні проти України, вона зазнає серйозних втрат, фактично була змушена відступати як з Київського, Чернігівського напрямків, так і з-під Харкова”, — зазначив він.

Керівник Центру військово-польових досліджень вважає, що російська армія має системні проблеми, серед яких — корупція.

“Справа в чому? У тому, що номінально, якщо подивитися на папері, то справді, армія дуже велика, дуже багато техніки, озброєнь, але за фактом, коли стикаються з тим, що необхідно зі складів, зі зберігання знімати ті чи інші системи озброєння, виявляється, що дуже багато некомплекту, розвалювалося, немає в наявності або в стані, непридатному для використання, і так далі”, — пояснив Мусієнко.

Другою проблемою російської армії експерт назвав неправильне фінансування.

“Система фінансування розподілялася таким чином, щоби підтримувати міф величі, і, відповідно, виділялися величезні гроші на різні ракетні програми, тобто підтримку іміджу військ стратегічного призначення”, — сказав експерт.

Він зазначив, що РФ витрачала кошти на ракетні програми попри те, що була на першому місці у світовому рейтингу за кількістю ядерних боєголовок.

“Наступні параметри — це флот. Росія дуже багато вкладала в кораблі, підводні човни, але ми бачимо, що попри це, наприклад, крейсер “Москва” та інші кораблі продемонстрували, що вони дуже вразливі до українських та інших протикорабельних ракет”, — зазначив Мусієнко.

Крім того, на думку експерта, армійські підрозділи механізованих частин і навіть частина десанту виявилися непідготовленими до того, щоб виконувати успішні штурмові дії. Тому незрозуміло, що робили військові на навчаннях.

Читайте також: Дефіцит точного озброєння, брак мікросхем, тепловізорів: що відбувається в армії РФ і на що Кремль витрачає мільярди

Прямий ефір