Модульні будинки під ключ від американських благодійників надають жителям Харківщини (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

До кінця грудня 16 українських сімей із сіл Цупівка і Прудянка Харківської області зможуть заселитися в нове модульне житло. Під час бойових дій у населених пунктах зруйновано майже 90% житлового фонду. Пілотний проєкт зі встановлення модульних будинків реалізується спільними зусиллями місцевої адміністрації та благодійної організації зі США. У будиночках є все необхідне — від комунікацій до іграшок і продуктів, повідомляє FREEДОМ.

59-річний житель Цупівки Євген Самойлов відзначив імпровізоване новосілля. Чоловік за сімейними обставинами сам виховує півторарічного онука. Вони разом переступили поріг модульного будиночка, встановленого поруч із руїнами їхнього будинку, зруйнованого російськими окупантами.

“Я зайшов буквально 15-20 хвилин тому — мені дуже сподобалося. Цей будиночок мобільний, але все як вдома. Гарний будиночок. Кухня хороша, дуже велика кухня, мені сподобалося. Ванна, туалет, бойлер. Усе сподобалося. І запах такий — дерева, дуже приємний”, — поділився Євген.

24 лютого 2022 року чоловік пішов добровольцем у Збройні сили України (ЗСУ). Допомагав звільняти Харківську область, потрапляв під обстріл, дістав поранення. У серпні 2023-го звільнився з армії. Зараз чоловік зайнятий вихованням малюка і дуже радий, що тепер у нього є не орендне, а своє житло.

Модульні будинки під ключ з’явилися в Прудянці та Цупівці півтора тижня тому. Це пілотний проєкт благодійного фонду зі США, який стартував у Київській області. Там уже стоять 350 таких будиночків. У Харківській області тільки початок проєкту. Представники фонду збирають інформацію про сім’ї, які втратили своє житло, викладають відео, фото з ними в соцмережі та пропонують потенційним донорам допомогти мешканцям.

“Коли я їм кажу, який відсоток замінування цих сіл, що навіть у траву неможливо вийти, вони справді в шоці, вони хочуть допомогти. Навіть для них це дуже великі кошти, вартість одного будинку — це як навчання однієї їхньої дитини. Тобто вони відмовляються віддати в коледж чи в університет свою дитину на користь українців, надати їм якесь житло”, — розповів представник благодійного фонду “До України з любов’ю” Максим Касьяненко.

До збору коштів на виготовлення модульного житла для українців долучилися шість американських штатів. Зараз у проєкті Прудянка і Цупівка. У цих селах знищено практично всю інфраструктуру, але попри це, понад 400 осіб уже повернулися додому, і їм необхідна підтримка.

“Наразі 16 будинків ми готуємо до встановлення. На сьогоднішній момент встановлено 14, залишилося два. Поки ми стоїмо, зараз встановлюється 15-й будинок”, — повідомив староста Прудянської сільської ради Євген Мячиков.

Адміністрація Дергачівської громади, куди входять ці села, максимально співпрацює з благодійниками. Підписали меморандум про спільну роботу і допомагають із доставкою будиночків, оформленням документів і супроводом габаритних вантажів до місця призначення. За словами начальника Дергачівської міської військової адміністрації В’ячеслава Задоренка, найголовніше, що їм вдалося налагодити контакти між людьми на двох континентах.

“Люди з Америки виходять на зв’язок із нашими людьми, спілкуються, дізнаються їхню історію, дізнаються потреби. І саме вони ухвалюють, який будинок, для якої сім’ї надати в допомогу. Саме такі модульні будиночки дозволяють людям повернутися до себе на територію, займатися розбором своїх зруйнованих будинків. Це надихає людей, на те, що вони не самі, що їх підтримують, їм допомагають”, — сказав Задоренко.

Уже в новому 2024 році проєкт продовжиться. На території Дергачівської громади мають з’явитися ще 15 модульних будинків.

Читайте також: Кам’янка повертається до життя: як відновлюється село на Харківщині (ВІДЕО)

Прямий ефір