За заявою міністра оборони Росії Сергія Шойгу, у країні мобілізували понад 200 тис. осіб. Він обіцяв, що всі пройдуть підготовку, перш ніж вирушити на фронт. Але його слова виявилися брехнею. У соціальних мережах мобілізовані росіяни розміщують відео, де вони вже в Україні. Поки одні гинуть на війні, інші вмирають дорогою. За підрахунками журналу DOXA, вже дев’ять мобілізованих загинули, троє з них наклали на себе руки, інформує FREEДОМ.
Понад 700 тис. російських чоловіків виїхали з країни після оголошення мобілізації, пише видання Forbes, посилаючись на джерела, наближені до Кремля. Найбільш популярними напрямками стали Казахстан та Грузія. На російських вулицях — у розпалі сезон полювання на потенційних солдатів.
Порядок денний у військкомат став органічною частиною репресивної політики Кремля. Наприклад, у Петербурзі видали повістки двом опозиційним депутатам прямо під час публічних слухань. Вони були не єдиними чоловіками у залі, але причина вибору очевидна. Квиток на війну проти України може отримати будь-хто. Ні закон, ні здоровий глузд тут не працюють. У Магадані мобілізували 44-річного городянина з онкологічним захворюванням.
Окреме питання — матеріальне забезпечення армійців.
“А ми в тому, в чому діди воювали у Другу світову”, — говорить на відео російський солдат, що накручує онучу на ногу.
В Омській області мобілізовані записали відеозвернення до влади з питанням про одноразові виплати на допомогу їхнім сім’ям. Губернатор відповів, що коштів немає, але шукатимуть рішення. На Сахаліні вже знайшли: там родичам мобілізованих безплатно роздадуть по 5 кг морозива на сім’ю. Ще одна проблема, з якою стикаються жителі Росії, — повна правова безграмотність. Це протести проти мобілізації в Дагестані.
Внаслідок протестів силовики порушили не менше 30 кримінальних справ. При цьому всі мешканці Дагестану мають повне право вимагати направлення на альтернативну цивільну службу. Адже за законами федерації, всі народи Дагестану народи визнані корінними і нечисленними. Ось тільки самі люди цього не знають, кажуть експерти.
“Порушення справді масові… Районний військком не може керуватися словами Шойгу, він керується нормативними документами. Він відкриває указ Путіна, він відкриває Закон про мобілізацію, де написано, що відповідно до цього указу закликати можна будь-кого, хто перебуває в запасі. А в На запасі у нас знаходяться практично всі чоловіки до 50 років зі званням “рядовий” і до 60 років, якщо молодший офіцер”, — повідомив в інтерв’ю “Настоящее время” голова громадського руху “Громадянин. Армія. Право” Сергій Кривенко.
У Росії порушили першу кримінальну справу за ухилення від військової служби. 32-річного мешканця Пензи затримали силовики після того, як він відмовився підписувати повістку до військкомату. Ось тільки стаття, яку йому звинувачують, стосується виключно строковиків.
Мобілізація вбила надії ув’язнених потрапити на фронт, тож тепер вони туди просяться. У “Бутирці” заяви з вимогою надіслати їх на війну написали довічно засуджені кілери, терористи та лідери організованих злочинних угруповань. У Новосибірську на маршрутках з’явилася реклама ПВК “Вагнер”, тож надія у в’язнів є.
Мобілізовані росіяни, щоби не загинути безславно на чужій землі, здаються в український полон.
“21 вересня поточного року отримав повістку. Медкомісія, відряджання в частину та 25 вересня я вже був в Україні. Перед тим, як вирушити на медкомісію, гуглив, як можна здатися в полон, щоб не виявитися вбитим”, — поділився своєю історією російський військовополонений.
Представник військової розвідки України Андрій Юсов зазначив, що лише за останні кілька тижнів на “гарячі лінії” проєкту “Хочу жити” вже надійшло понад 2 тис. звернень від російських військових, а у соцмережах росіяни просять відкрити додаткові номери гарячих ліній.
Читайте також: Кремль обходить дані ним же гарантії та обіцянки мобілізованим: ТОП-5 обманів