Мобілізація та ядерний шантаж: про нову тактику Кремля розповіли у МЗС Польщі

Марцин Пшидач. Фото: ukrinform.ua

Так званий “референдум” на окупованих частинах України, часткова мобілізація у Російській Федерації та ядерний шантаж — це нова тактика Кремля. Такою думкою поділився заступник державного секретаря з безпеки, Північної та Південної Америки, Азії та східної політики Міністерства закордонних справ Республіки Польща Марцін Пшидач, інформує FREEДОМ.

“Схоже, що Москва відчайдушно намагається запобігти просуванню українського контрнаступу. І вимагати його припинення вони намагаються через шантаж Заходу, який підтримує Україну”, — вважає Пшидач.

У планах президента РФ Володимира Путіна, який 21 вересня оголосив про часткову мобілізацію, залучити до лав російської армії ще щонайменше 300 тис. військовослужбовців.

“Звичайно, їх можна буде навчити. Але їхній моральний дух буде все одно дуже низьким. Є багато відео та фотографій, де вони у п’яному вигляді, мало хто з них зараз підготовлений до війни. Нам (світовій спільноті, — ред.) слід відреагувати на цю проблему”, — каже представник польського МЗС.

Пшидач додав, що світ також не може ігнорувати загрози Кремля щодо застосування ядерної зброї.

“Путін із самого початку намагався загрожувати нам ядерною зброєю. Нам не слід загрожувати, але ми повинні ще раз належним чином наголосити та бути готовими продовжувати нашу політику. Потрібно оцінювати це як справді серйозну загрозу. Хоча російська армія і не робить дій щодо підготовки до ядерного удару, але я пошлюся на [радника президента США з національної безпеки] Джейка Саллівана, який зовсім нещодавно сказав, що наслідки будуть катастрофічними для Москви, якщо це станеться”, — наголосив він.

Представник польського МЗС також заявив, що президенту Путіну треба пояснити, що якщо він перетне “червону лінію” щодо ядерної зброї — цей вчинок стане катастрофічним для всієї Росії.

“Ми не повинні допустити, щоби Путін нас лякав. Що нам потрібно зробити, то це зберігати спокій і продовжувати досягати успіху, як ми це робили й раніше”, — зазначив Пшидач.

Росіяни прагнуть контролювати ядерні об’єкти України чи загрожувати їх нестабільністю. Для Польщі це становить пряму загрозу як для сусідньої країни. За словами представника польського МЗС, довгострокового дипломатичного розв’язання цієї проблеми немає.

“Запорізька АЕС — це пряма загроза. Впевнений, що Путін гратиме й надалі в цю гру. Він намагатиметься знову дестабілізувати ситуацію, а потім змусити нас змінити тактику. Тож поставимося до цього серйозно. Але знову ж таки, не будемо боятися цього”, — підсумував Марцин Пшидач.

Читайте також: Українська перемога — це перемога Європи: прогноз на найближчу перспективу від МЗС Польщі

Прямий ефір