Мобілізація — найболючіша тема для російського населення: з новою хвилею ситуація всередині Росії загостриться ще більше. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучила політична аналітикиня, головна редакторка порталу After Empire Ольга Курносова.
Непоодинокі випадки, коли покалічених і непридатних до служби мобілізованих відправляють на фронт заново — без належного медобстеження і лікування. Це, вважає Курносова, звичайна практика для влади РФ.
“А кого ще відправляти? Мобілізація — це найболючіша тема для російського населення. І тому вже якщо хтось був готовий там воювати, тоді вже й далі йдіть. А якщо буде нова хвиля мобілізації, то буде ще більше загострюватися ситуація всередині Росії”, — сказала аналітикиня.
Теперішня російська влада мало відрізняється від радянської, зауважила Курносова. І піклуватися про людей вона точно не буде.
“Як ми пам’ятаємо з історії, після війни в СРСР інвалідів просто кудись запихували, з очей геть. І нинішня влада робить не краще. Просто роздає якісь, знаєте, протези, які мають вигляд, наче зняли руку з манекена. Тому чекати, що ця влада буде піклуватися про людей з інвалідністю, відповідно, абсолютно не варто”, — сказала Курносова.
Із соціальними виплатами, за словами аналітикині, в Росії також зараз погано. Поки що пенсії не скорочують, але до цього теж може дійти, вважає Курносова.
“Думати про те, що зростатимуть соціальні виплати людей з інвалідністю, не варто. Логіка Кремля така: якщо вони не готові воювати далі, за що їм платити? Уже один раз заплатили, та й добре”, — зазначила аналітикиня.
Уся ця ситуація в Росії, вважає вона, вестиме до подальшого зростання протестних настроїв і бажання якнайшвидше закінчити війну проти України.
“Зрештою все це може дійти до революційної ситуації. Не знаю, чи розуміє це Кремль, але мені здається, там уже цього побоюються. Невипадково Путін так злякався заходу російських підрозділів у Бєлгородську і Курську області”, — резюмувала Курносова.
Читайте також: Росіянам, які втратили кінцівки на війні, потрібно купувати довідки про інвалідність, — Курносова
Нагадаємо, у 2023 році кількість чоловіків з інвалідністю у РФ зросла на 30% порівняно з 2022-м. За даними Фонду пенсійного та соціального страхування, у 2023-му в Росії зареєстрували 2,17 млн чоловіків з інвалідністю віком від 31 до 59 років, і ще 290 тис. осіб — віком від 18 до 30 років. Це рекордний показник за останні вісім років.