У Росії для повномасштабної війни проти України мобілізують людей із колоній, віддалених регіонів та мігрантів. І нині проблеми у Кремля назрівають насамперед із регіонами. Про це сьогодні, 17 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявила російська журналістка, директорка фонду “Русь Сидящая” Ольга Романова.
“Фундамент закладається саме зараз, тому що для путінської мобілізації, як і раніше, залишаються три великі резервуари, звідки влада черпає мобілізантів. Це колонії та ув’язнені, це люди з нещодавно отриманим російським паспортом, заробітчани або ті, хто бажає його отримати, і національні околиці”, — сказала вона.
За її словами, у таких віддалених російських регіонах, як, наприклад, Дагестан, Інгушетія, Хакасія, Тува, Бурятія, зріє невдоволення у ставленні до центральної влади.
“Там зріє протест, там зріє невдоволення і зріють передумови для відділення. Давним-давно, ще в наймирніший час, на територіях на схід від Новосибірська, де Чита, Забайкалля, там, власне, і до цього говорили, що ми поїдемо у відпустку в Росію. Вони не дуже-то вважають себе навіть у побутовій мові Росією. А багато хто з них ніколи не був за Уралом у європейській частині Росії, не кажучи вже про Москву чи Петербург, але водночас часто їздять до Китаю, до В’єтнаму, до Японії. Набагато частіше, ніж у частину, яку вони називають Росією”, — розповіла вона.
Романова зазначила, що східною частиною Росії продовжує цікавитися Китай. А Кавказ — завжди був нестабільним регіоном, і верховенство Рамзана Кадирова можна вважати “бомбою уповільненої дії”.
“Консервація конфлікту, що існував уже 200 років. Кадиров, звісно, ніякий не путінський “сокіл”, це людина, яка представляє клан, що переміг, і будучи місцевим диктатором, просто вичікує. Ця людина не прийде на допомогу Путіну ніколи, якщо раптом щось трапиться. Тому момент, коли все рвоне, ми з вами застанемо”, — резюмувала Ольга Романова.
Читайте також: Страх революції — головний страх Путіна та адміністрації президента РФ, — журналіст
На думку російського журналіста, представника команди Олексія Навального Дмитра Нізовцева, можлива друга хвиля мобілізації в Росії матиме прихований та обережний характер. Таким чином її проводитимуть у віддалених регіонах, щоб уникнути паніки. Водночас у великих містах, таких як Москва, мобілізація буде менш масштабною.