Російський режим намагається підготувати росіян до великої війни. Ряд законодавчих ініціатив, серед яких підвищення призовного віку та укладання контрактів строковиками, дозволить Путіну провести масштабну мобілізацію, повідомляє FREEДОМ.
З наступного року до російської армії будуть призивати чоловіків до 30 років без перехідного періоду. За це проголосувала Держдума РФ. Також, згідно з новим законом, зростуть штрафи для ухилянтів. Якщо раніше йшлося про суму від 500 до 3 000 рублів, то тепер цифра зросте вдесятеро. Але це ще не все. Укладати контракт на службу в армії будуть навіть ті, хто має трьох і більше дітей.
Голова комітету з оборони Держдуми РФ Андрій Картаполов каже, що закон просто необхідний. Причина — більш ніж серйозна демографічна ситуація, що впливає обсяг мобілізаційного ресурсу. Як повідомив Картаполов, Держдума все ж таки вирішила залишити призов із 18 років, хоч раніше обговорювалося його збільшення до 21 року. За його словами, нібито дуже багато хто хоче піти та служити саме у 18. Така можливість їм зараз і надається.
“Цей закон написано під велику війну, під загальну мобілізацію. І зараз цією великою війною вже пахне. А ми продовжуємо шукати, кого нам звідти прибрати, кого ж захистити. Та нема кого потім захищати, зрозумійте це!” — заявив глава комітету з оборони Держдуми РФ Андрій Картаполов.
А ось речник російського фонду “Ідіть лісом” Іван Чувіляєв в ефірі телеканалу FREEДOM сказав, що логіка влади РФ дуже проста. Збільшення порогу призовного віку було прив’язане до закінчення інституту, а тепер до армії продовжать забирати вчорашніх школярів.
“Якщо послухати депутата Картаполова, якщо раптом припустити, що депутат Картаполов говорить правду, то виходить, що до нього звернулися з проханням численні призовники — молоді люди 18-19 років, які благали його: “Будь ласка, не треба підвищувати [призовний] вік до 21 року. Нехай ми таки з 18 років зможемо йти в армію. Дуже нам цього хочеться. Якщо ж міркувати здорово, а не слухати депутата Картаполова, то логіка цілком зрозуміла. Збиралися підіймати [призовний вік] до 21 року, тому що, як правило, в Російській Федерації у 21 рік молоді люди закінчують інститут. У них закінчується бакалаврат. І можна між бакалавратом та магістратурою їх зловити та відправити до армії на строкову службу. Мабуть, здалося на той момент, що це гарна ідея. Нині вони зрозуміли: концепція змінилася, треба по-іншому діяти. Тому залишмо нижній поріг там, де він є, — на 18 роках, як і раніше, ловитимемо школярів, тих, хто в інститут вступає. Верхній поріг піднімемо вище, щоб людина, яка закінчила інститут, відучилася в магістратурі, відучилася в аспірантурі, народила дитину, теж була у нас у руках”, — коментує речник фонду “Ідіть лісом” Іван Чувіляєв.
Втім, швидше за все, підвищення призовного віку, електронні повістки та всі зміни в законодавстві щодо мобілізації призведуть лише до одного: все більше росіян шукатимуть шляхи уникнути служби в армії.
“На мій погляд, посилення тиску з боку держави не додасть додаткового імпульсу патріотизму. Проста російська людина думатиме, як “пропетляти”, “відкосити”, дати хабаря, аби не потрапити в ці жорна. Тому що ті, хто хотів взяти участь у цій війні, мали достатньо часу: по всій країні розгорнуті мобілізаційні пункти, по всій країні якісь вербувальні кіоски відкриті, туди можна прийти підписати контракт і відразу поїхати на війну. Але до них черг не видно. Ті люди, які зараз перебувають у внутрішній еміграції від подій, що відбуваються зовні, я думаю, коли це їх торкнеться, докладатимуть усіх зусиль, щоб у цій ситуації не опинитися: на війну не потрапити. Хоча, звісно, певна кількість людей не матиме жодних варіантів і буде відправлена на забій”, — констатував адвокат Микола Полозов.
Нагадаємо, що ще за день до початку весняного призову на росіян чекав сюрприз. Генштаб РФ повідомив про нововведення, згідно з якими військкомати розсилатимуть повістки не лише у паперовому, а й в електронному вигляді — через Єдиний портал державних послуг. Усі документи — і в електронному вигляді, і в паперовому — мають однакову юридичну силу. Крім того, у разі неявки у військкомат військовозобов’язаний може отримати заборону на керування авто, продаж та купівлю нерухомості, оформлення кредитів.
Читайте також: Путін відправить на війну проти України ще більше росіян — розбір нововведень (ВІДЕО)
Нагадаємо, як розповів військовий аналітик Ян Матвєєв, у Російській Федерації чоловікам, які отримали повістки, забороняють перетинати кордон. Усе це робиться для того, щоб повністю не опускати залізну завісу.
Читайте також: Мобілізація у РФ триває, багато хто не поспішає залишати країну — аналіз