Міжнародна спільнота прагне функціонування спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, щоб підтвердити існування міжнародного правопорядку та відповідальності держав за його порушення. Про це сьогодні, 16 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т. Шевченка Захар Тропін.
“Воєнні злочини знаходяться в юрисдикції Міжнародного кримінального суду і національних правових систем. Ці злочини не входитимуть до юрисдикції запланованого спеціального трибуналу. Спеціальний трибунал сконцентрується лише на злочині агресії”, — сказав він.
Експерт наголосив, що злочин агресії важливий не тільки в переслідуванні вищого військово-політичного керівництва, а й також у засудженні держави, яка вчинила цю агресію.
“Тобто, така подвійна відповідальність держави і вищого військово-політичного керівництва, яке ухвалювало відповідне рішення про агресію. А вже, скажімо так, необхідність і доцільність переслідування середнього офіцерського складу, рядових солдатів в агресії — це питання національних юрисдикцій”, — пояснив він.
Згідно з його словами, з точки зору міжнародного права, відповідальні за злочин агресії мають понести покарання, щоб підтвердити існування самого міжнародного правопорядку.
“Тому міжнародне співтовариство, перш за все, зацікавлене у функціонуванні цього спеціального трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України, щоб підтвердити, що міжнародний правопорядок — існує, цивілізоване спілкування між державами — існує. І будь-яка держава, яка порушує ці правила цивілізованого спілкування, зокрема, вчиняючи агресію, підлягатиме відповідальності”, — підсумував Захар Тропін.
Читайте також: 136 тис. людей стали жертвами злочинів проти людяності, скоєних режимом Лукашенка, — Латушко
Нагадаємо, книгу “Найстрашніші дні мого життя” презентували у Києві. Ця збірка — не просто розповідь про звірства російських окупантів в Україні, а й свідчення жертв та очевидців злочинів Росії для подальшого покарання винних.