Президент США Дональд Трамп зателефонував прем’єр-міністрці Данії Метте Фредеріксен із вимогою передати Гренландію Америці. Як повідомляє Financial Times із посиланням на європейських чиновників, глава Білого дому поводився агресивно, ігнорував пропозиції співробітництва та наполягав лише на передачі острова, інформує FREEДОМ.
Як пише FT, 45-хвилинна розмова відбулася минулого тижня, до інавгурації Трампа. П’ятеро чинних та колишніх високопосадовців, які були поінформовані про цю розмову, сказали, що вона пройшла дуже погано. Вони зазначили, що Трамп був агресивним і конфронтаційним після коментарів прем’єрки Данії про те, що острів не продається, попри її пропозицію більшої співпраці щодо військових баз та розробки корисних копалин.
Водночас стало відомо про телефонну розмову між міністром закордонних справ Данії Ларсом Льокке Расмуссеном та держсекретарем США Марко Рубіо. Вони домовилися провести особисту зустріч із представниками Гренландії для обговорення безпеки в Арктиці.
“Розмова пройшла у хорошому та конструктивному тоні та тривала 20 хвилин. Безпека в Арктиці не була на порядку денному, але була домовленість про те, що США, Данія та Гренландія повинні обговорити це пізніше”, — йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ Данії.
Читайте також: Чому у своїй інавгураційній промові Трамп не згадав про Гренландію та Канаду — думка політолога
Нагадаємо, на думку аналітика Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євгена Костогризова, заяви президента США Дональда Трампа про територіальні претензії на Гренландію, Панамський канал і Канаду, попри їх провокаційний характер, відображають стратегічне прагнення США посилити свій вплив у геополітично значущих регіонах. Ці ініціативи є як внутрішнім, так і зовнішнім позиціюванням Трампа як сильного лідера, готового діяти рішуче.