Між “хоче” і “захопить” — велика різниця: плани Путіна щодо Харкова прокоментував Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Схід України завжди був однією з цілей Путіна, включно з усім Донбасом. І, авжеж, Путін хотів захопити Харків, це символічне для нього місто. Проте між “хоче” і “захопить” є велика різниця. Про це в інтерв’ю виданню Bild заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Зеленський звернув увагу, що про Харків кажуть — це перша столиця України.

“І тому для нього [Путіна] це дуже символічно. Це велика ціль, тому що, якщо ви звернете увагу, жодного обласного міста він не захопив. З початку, саме з початку вторгнення, з 2022 року. Жодного центру регіону він не зміг захопити. І Харків для нього — ціль”, — сказав президент.

Він зазначив, що Путін захопив Маріуполь, зруйнувавши Мелітополь та Бердянськ, тому Харків для нього важлива ціль.

“Однак не хочеться, щоб ми трішки, знаєте, гралися в ІПСО російську та підігравали їм. Тому що зараз дуже багато інформації, що він хоче й захопить. Хоч між “хоче” й “захопить” — велика різниця. Ми робимо все, щоб цього не трапилось”, — наголосив глава держави.

За його словами, Україні для захисту насамперед потрібні системи ППО, а також зброя, щоб давати відсіч ворогу.

“І С-300, і артилерія долітають до Харкова. Якщо він бʼє на відстань 40 кілометрів, 100 кілометрів, а в нас зброї, щоб йому відповісти, немає… А йому відповідати треба, принаймні по системах, із яких він стріляє. Він стріляє С-300. Він думає, ми не знаємо, де це розташоване? Ми знаємо, де це розташоване. І це він просто везуча людина, що поки в нас ще не було відповідних систем ураження його вогню. Ось вам і захист Харкова. Ми знаємо, скільки систем у нього є поблизу Харківського регіону. Ми можемо їх повністю знищити. Для цього потрібні відповідні системи”, — заявив Зеленський.

Читайте також: Путін зробить все можливе, щоб збільшити удари по Україні та спробувати зламати нас, — Зеленський у зверненні наприкінці 777-ї доби війни

Нагадаємо, 10 квітня російські війська обстріляли кілька населених пунктів Харківської області, троє людей загинули.

Прямий ефір