Місяць потому: як відновлюється Львів після ракетного обстрілу росіян (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

У Львові відновили 12 будинків після ракетного обстрілу росіян, який путінські війська здійснили 4 вересня цього року. Тоді внаслідок ударів російських ракет і “Шахедів” було пошкоджено 189 будівель, серед яких — житлові будинки, п’ять навчальних закладів, два центри творчості, два медичні заклади та храм в історичному центрі міста. Атака на місто забрала життя вісьмох людей, четверо — досі перебувають у лікарні. Про те, як відновлюється Львів після російських ударів, розповідає FREEДOM.

Трохи більше як місяць тому, 4 вересня, Росія атакувала Львів та область трьома “Шахедами”, двома крилатими ракетами та двома “Кинджалами”. Близько 5 години ранку в місті пролунала серія потужних вибухів. Тоді було пошкоджено 189 будівель в історичному центрі міста. Серед них — 19 пам’яток архітектури. Відтоді мешканці постраждалих житлових будинків уже отримали першу допомогу від держави.

“Тим мешканцям, яким ніде жити, ми надали компенсацію — для 53 сімей. У них зараз є можливість орендувати житло, компенсація становить до 15 тис. гривень. Також ще одна сім’я проживає в готелі, ще кілька сімей проживає в модульному містечку. Понад 100 сімей отримали компенсацію за вибиті вікна та двері”, — розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

Загалом було знищено 52 квартири, п’ять будинків не підлягають відновленню. Ті будівлі, які можна відремонтувати, міська влада вже взяла в роботу, частина з них уже готові, решту обіцяють відновити вже в жовтні.

“По 12 будинках уже роботи завершені, і крім того, ми ось зараз перебуваємо у Франківському районі, ви бачите, що на будинку, де загинуло шестеро львів’ян, уже фактично знято всі конструкції з протиаварійних робіт до 2-го поверху. На жаль, цей будинок повністю зруйнований”, — розповів Андрій Москаленко.

Найбільше від ракетного удару постраждала й одна з львівських шкіл, там практично вирвало весь дах і вибило більшість вікон, також будівля зазнала і внутрішніх пошкоджень.

“Вікна вже встановлюються, процес відновлення триває. Вже на сьогодні близько 30 вікон встановлено, основна частина даху зроблена так, щоб не намокало приміщення, не нищилося. Щодо коштів, ми не рахували, тому що це все були донорські гроші”, — розповів керівник відділу освіти Галицького та Франківського районів Львівської міської ради Андрій Сороковський.

Директорка школи каже, що наразі в непошкодженій частині освітнього закладу діти продовжують навчатися, це учні з 1 до 5-го класу, решта поки що займаються в сусідніх навчальних закладах.

“Ми намагалися дітей організувати. 4-го числа у нас не було організації освітнього процесу, 5-го числа ми вже розвели дітей по закладах. Намагалися дітям пояснювати ситуацію. У суботу першу в нас була толока, діти приходили разом із батьками, допомагали нам усе вичищати. І я чомусь думаю, що особливого стресу завдяки правильній роз’яснювальній роботі діти не відчули”, — зазначила директорка ліцею № 5 імені Іванни та Іллі Кокорудзів Львівської міської ради Лариса Коморна.

Пошкоджені будинки відновлюють не лише за кошти міського бюджету, до процесу долучилися й понад 30 приватних компаній. Загальна сума підтримки з їхнього боку становить близько 100 млн гривень.

Читайте також: Росія вже навіть не намагається прикрити свої відверті спроби знищити українських громадян, — Братчук

Прямий ефір