Місто під постійними обстрілами: як живуть люди у прифронтовому Сіверську (ВІДЕО)

Сіверськ. Скріншот: uatv.ua

Жителі прифронтового Сіверська на Донеччині збираються зустрічати зиму без світла, води, газу та дров. Місто постійно зазнає обстрілів із боку російської армії. Кореспондентка FREEДОМ Анастасія Волкова побувала у населеному пункті та поспілкувалися з людьми.

Внаслідок удару по Сіверську, який російські окупанти завдали вчора, 27 вересня, два будинки розбито.

У вирви після вибухів місцеві жителі зносять сміття і намагаються таким чином заповнити величезні ями.

Леонід приїхав у гості до свого друга із сусіднього села Серебрянка. Населений пункт розташований за кілька кілометрів від Сіверська і буквально за 500 м від тимчасово окупованої території. За його словами, зараз всі жителі Донбасу думають про те, як пережити зиму.

“У нас у Сіверськ зараз привозять на п’ятиповерхівку, там 70 квартир, одну буржуйку на весь будинок. Ви уявляєте для чого? Щоб їсти тільки варити. Значить треба в кожну сім’ю хоча б в один під’їзд одну буржуйку і газову піч. А якщо на весь будинок одна буржуйка і без дров, то люди просто ходять і на неї дивляться”, — розповідає мешканець Серебрянки Леонід.

На вулицях люди обговорюють питання: де дістати дрова.

“Не знаю, що ми взимку робитимемо. Води мало возять, їжі теж мало возять. Погано виживати. Пенсія — 2 тис. грн. Куди я поїду з такою пенсією? Дуже важко. І щодня стріляють. Не знаємо, куди ховатися. У нас є підвал, а якщо люди підвалів не мають, то вони в будинку сидять і гинуть”, — ділиться труднощами виживання під обстрілами мешканка Сіверська Людмила.

На сьогодні у Сіверську мешкають близько тисячі людей. Переважно люди живуть біля укриттів через часті обстріли з боку територій, що тимчасово окуповані російською армією.

Внаслідок нальоту російської авіації було зруйновано будівлю Сіверського професійного ліцею. Жоден навчальний заклад у місті не працює. Ті діти, які ще залишаються у населеному пункті, мають навчатися онлайн, але у місті мобільний зв’язок, як й інтернет, працює з перебоями, тож проводити уроки тут практично неможливо.

Читайте також: Навколо — руїни та розбита російська техніка: який вигляд має звільнений Святогірськ (ВІДЕО)

Прямий ефір