Під час робочої поїздки до Київської області президент України Володимир Зеленський сьогодні, 19 жовтня, ознайомився з перебігом будівництва житла для людей, постраждалих від російського вторгнення, що зводиться в селі Тарасівка за кошти благодійників. Зеленський також знайомився з перебігом комплексного відновлення приватного сектора та багатоквартирних будинків у місті Ірпені та селі Бузова. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.
Зеленський відвідав “Містечко Хансена”, яке будує компанія Wasatch Group у партнерстві з благодійною організацією To Ukraine with love.
Президент разом із засновником Wasatch Group Деллом Лой Хансеном та директоркою To Ukraine with love Світланою Міллер, а також заступником керівника Офісу президента Олексієм Кулебою та начальником Київської обласної військової адміністрації (ОВА) Русланом Кравченком пройшлися містечком, оглянули кілька квартир та один із будинків, що повністю готовий до зустрічі мешканців.
Хансен детально розповів Зеленському про реалізацію проєкту та про подальші плани розбудови Тарасівки.
Він запевнив, що містечко площею 9 га намагаються будувати швидко, але якісно. У готових квартирах є все необхідне для комфортного проживання: меблі, сучасна техніка, текстиль та подарункові пакунки з наборами посуду. Помешкання типові, мають від 2 до 5 кімнат і можуть вмістити великі родини з 5-6 осіб. Також тут планують облаштувати квартири для дитячих будинків сімейного типу.
На території містечка також буде збудована школа на 600 учнів, дитячий садок на 70 малюків, бібліотека, публічні простори, кухня тощо.
“Я робитиму все, що зможу. Радий, що маю шанс працювати з прекрасними людьми в цій прекрасній країні. Україна зараз бореться за демократію всього світу”, — сказав Хансен, зазначивши, що підтримуватиме українців і надалі.
Глава держави високого оцінив проєкт і подякував благодійнику за підтримку.
Як поінформували президента Олексій Кулеба та голова Київської ОВА, житло в містечку надаватиметься тимчасово на безоплатній основі внутрішньо переміщеним українцям, які втратили свої помешкання внаслідок повномасштабного російського вторгнення, членам сімей загиблих захисників, інвалідам війни, постраждалим від війни тощо.
Проєкт реалізовуватиметься в чотири черги. На першому етапі до 80 квартир у містечку заселиться 350 осіб. Загалом проєкт передбачає надання осель для 450 родин.
Зеленський відвідав приватний сектор та багатоквартирні будинки, які відновлюють у місті Ірпені та селі Бузова. Разом із главою держави, Кравченко і Кулебою на будівельних майданчиках побували віцепрем’єр-міністр з відновлення України — міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, голова Ірпінської територіальної громади Олександр Маркушин та голова Бучанської районної державної адміністрації Данило Мавлянов.
В Ірпені президент оглянув район, який є одним із найбільш постраждалих від повномасштабної агресії РФ.
Як розповів йому Кубраков, нині тут тривають активні роботи зі спорудження приватних будинків, відновлення багатоповерхівок та інфраструктури, здійснюється капітальний ремонт дороги та мосту між Ірпенем і селищем міського типу Гостомель.
Кравченко зазначив, що нині відбувається проєктування нових будинків, які будуть зведені на місці тих, що їх довелося знести через значне пошкодження внаслідок бойових дій.
Відновлювальні роботи фінансуються коштом Фонду ліквідації наслідків збройної агресії, United24 за підтримки Міжнародної організації з міграції (IOM Ukraine) та фонду ООН ЮНІСЕФ.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення України констатував: завдяки фінансуванню проєктів із кількох джерел нині є змога виконувати різні роботи, і після їх завершення район матиме сучасний вигляд.
У селі Бузова Зеленський ознайомився з перебігом відновлювальних робіт у багатоквартирних будинках на вулиці Центральній.
За словами Кубракова, один будинок уже повністю відновлено, ще один буде готовий до кінця року. Проведено роботи з демонтажу та облаштування перекриттів, даху, віконних блоків, відновлено електромережу та водопостачання. Розпочато зведення ще одного будинку.
Читайте також: Енергобезпека у формулі миру: головним чинником у підготовці критичної інфраструктури України до зими стали ППО і ПРО (ВІДЕО)