Мінні тральники й танки для України: пані міністр оборони Нідерландів розповіла про допомогу Києву

Пані міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен. Скриншот: uatv.ua

Нідерланди поставлять Україні два мінні тральники. Це буде інвестицією у можливості української армії. Про це розповіла у Брюсселі міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, передає FREEДОМ.

Також Нідерланди якнайшвидше почнуть тренувати українських військових.

“Я відвідувала вашу країну минулого тижня та обговорювала з Олексієм Резніковим, моїм колегою, постачання різних видів зброї, артилерійських запасів та підтримку, якої потребує Україна. І ми обговорювали майбутню співпрацю. Наприклад, Нідерланди анонсували, що відправлять два мінні тральники в Україну, і ми почнемо тренувати українських військових якнайшвидше”, — сказала Оллонгрен.

Вона наголосила, що і на період війни та після неї Україні необхідна сильна армія та підтримка партнерів.

“Я бачу нашу співпрацю як актуальну зараз, тому що Україна бореться зараз, але також вона актуальна і завтра, коли партнерство України з Нідерландами та Європейським Союзом продовжиться”, — зауважила Оллонгрен.

Крім того, міністерка розповіла про постачання різних видів танків для української армії.

“Постачання Т-72 — це один із прикладів, де ми у співпраці з Чеською Республікою, а також зі США постачаємо відремонтовані танки. Цей процес триває. Постачання були, і постачання в Україну продовжуються. Ми додали до цього нові танки “Леопард-2”, а також “Леопард-1”, які також ремонтують та модернізують для того, щоб їх можна було використовувати в бойових діях”, — підсумувала Оллонгрен.

Прямий ефір