Мільйон артснарядів Північна Корея поставила Росії — масштаби та перспективи оцінив Коваленко

Олександр Коваленко. Скриншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська вийдуть на рівень пострілів до 10 тисяч на добу, що співвідноситься приблизно з піком наступальної операції в Бахмуті, грудень 2022-го – січень 2023 років. Про це сьогодні, 1 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко, коментуючи інформацію, що КНДР поставила РФ мільйон артилерійських снарядів.

“Якщо говорити саме про цю кількість — мільйон, хоча ця інформація не підтверджена, я не можу її ні підтвердити, ні спростувати, це, судячи з усього, інформація південнокорейської розвідки. Раніше з’являлася інформація про те, що Росія отримала близько 300-350 тис. боєприпасів від Північної Кореї. Тому цифри різняться. Але, що таке мільйон, якщо розглядати протягом місяця, — приблизно 33 тис. пострілів на добу. Грубо кажучи, 30-35 тис.”, — сказав він.

Оцінюючи, багато це чи мало, оглядач пояснив, що досить багато, але все одно менше, ніж Росія здійснювала на самому початку повномасштабного вторгнення до України.

“У лютому, березні та квітні [2022 року] російські війська могли собі дозволити 60-70 і навіть 80 тис. пострілів на добу, що давало їм змогу створювати за всіма напрямками наступу ефект вогневого валу, і це якраз і допомагало їм просуватися. А якраз до середини літа 2022 року їхня кількість пострілів знизилася до менш ніж 50 тис., поступально наближалася до 30 тис. уже наприкінці серпня – на початку вересня. Тобто вони таким чином можуть вийти на рівень осені 2022 року. Але в мене є сумніви, що навіть за одного мільйона вони його використають протягом місяця, найімовірніше, вони спробують ці боєприпаси розтягнути на кілька місяців, наприклад, на три. І в такий спосіб лише ситуативно розв’яжуть проблематику в зоні бойових дій, довівши цю кількість застосування до 10 тис. пострілів на добу з наявними в них на сьогодні приблизно від 7 до 10 тис. пострілів на добу”, — пояснив Коваленко.

За його словами, точно говорити про кількість боєприпасів, які є в Північної Кореї, не доводиться через два фактори.

“Оскільки, по-перше, вона ще отримувала свого часу від Радянського Союзу велику кількість боєприпасів, але постають питання щодо їхнього зберігання — на якому рівні воно відбувалося, в якому вони стані, наскільки вони придатні до застосування”, — каже оглядач.

Другий фактор — внутрішнє виробництво і виробничі можливості Північної Кореї не настільки масштабні й великі, щоб вона могла себе забезпечити кількістю боєприпасів більшою, ніж, наприклад, Росія.

“РФ з урахуванням залишених у спадок від СРСР боєприпасів і внутрішнього виробництва боєприпасів мала на момент початку повномасштабного вторгнення до України від 17 до 20 млн пострілів. Тому Північна Корея явно має меншу кількість боєприпасів на складах, вона не могла їх накопичити більше, ніж Радянський Союз у будь-якому разі. Але зі свого боку, потрібно враховувати й інший фактор. Ми не повинні враховувати, що всі ці боєприпаси підуть у Росію від Північної Кореї, аж ніяк, оскільки Кім Чен Ин — це теж психічно хворий диктатор, який очікує з усіх напрямків нападу на КНДР. Тому вони не будуть абсолютно оголювати свої склади, які не так швидко зможуть відновити”, — резюмував Олександр Коваленко.

https://www.youtube.com/watch?v=0B2RfTzgP1U

Читайте також: Єврокомісія закликала Північну Корею припинити надавати військову допомогу Росії

Нагадаємо, як повідомив військовий експерт, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман, на початок війни кількість артилерійських снарядів у армії РФ оцінювалася в 15-20 млн одиниць. На сьогодні російські окупанти використали 12 млн снарядів. Російська промисловість може виробляти до 1,5 млн снарядів на рік. Це означає, що на день росіяни можуть використовувати трохи більше ніж 4 тис. снарядів, а вони роблять набагато більше пострілів.

Прямий ефір