Після того, як президентом Аргентини став Хав’єр Мілей, країна різко змінила курс зовнішньої політики та перестала підтримувати нейтральний статут щодо війни Росії проти України. Крім того, Аргентина всіляко підтримує Україну на міжнародній арені та надає їй допомогу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав експерт Ради зовнішньої політики “Українська призма” Іван Фечко.
За його словами, під час конференції правих консервативних сил Латинської Америки, що відбувалася нещодавно в Бразилії, міністр оборони Аргентини Луїс Петрі заявив, що країна не може залишатися нейтральною в ситуації російського військового вторгнення до України, і що вона захищатиме свободу та демократію.
“Те, що робить Аргентина, — це активізація зовнішньої політики. Вона також важлива і для нашого посилення впливу в Латинській Америці, зокрема і в правих силах, консервативних силах цих держав. Цей меседж міністра оборони Аргентини прозвучав якраз таки на конференції правих сил, де водночас був присутній і колишній президент Болсонару, який залишається одним із лідерів бразильської опозиції. І це може переконати інші країни, які зараз налаштовані нейтрально або негативно навіть щодо України, більш активно підтримувати, зокрема й військовою допомогою”, — зауважив Фечко.
Він звернув увагу, що більшість країн Латинської Америки не підтримували Україну і не надавали жодної допомоги, максимум, що вони могли зробити, — проголосувати в Організації Об’єднаних Націй.
“Тому ця заява і Луїса Петрі, і ті заяви, які звучали з боку Мілея, продовжують ту тенденцію, яку ми спостерігаємо від грудня минулого року, коли Мілей розпочав своє президентство — він чітко задекларував підтримку України. Почалися контакти по всій вертикалі з українською владою, дипломатами, міністрами оборони. Аргентина долучилася до “Рамштайну”, на Саміті миру Мілей особисто був присутній, ще раз наголосив на своїй підтримці України”, — сказав експерт.
Фечко додав, що своїми діями Аргентина дає приклад іншим країнам Латинської Америки.
“Потрібно також розуміти внутрішні контексти Аргентини, тому не повинні бути якісь дуже великі очікування, тому що Мілей зараз намагається реформувати країну після багатьох років кризи. Звісно, реалізувати цю політику складно, і тому в зовнішній політиці іноді йому доводиться бути більш стриманим. Але навіть у цій складній ситуації Мілей все одно намагається бути активним, намагається бути, по суті, лобі України в Латинській Америці”, — висловив він думку.
Читайте також: Рішення Аргентини подати заявку на вступ до НАТО — приклад політичної рішучості, — Мережко