Мета — зупинити ВПК РФ: партнери України готують 14-й пакет санкцій (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

У Вашингтоні попередили — якщо китайські банки і компанії допомагатимуть Росії, то вони зіткнуться з серйозними наслідками. Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила — фінустанови, які сприяють постачанню товарів військового призначення в Росію, можуть потрапити під санкції США. Союзники мають намір зробити все можливе, щоб зупинити підтримку російського військово-промислового комплексу (ВПК), інформує FREEДОМ.

До літа Європейський Союз має намір ухвалити 14-й пакет санкцій щодо країни-агресора, повідомив віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс. Він наголосив, що буде “великий список обмежувальних заходів”. Особливий акцент — на запобіганні спробам Москви обійти вже чинні санкції. Особливо в тому, що стосується дотримання стелі цін при експорті російської нафти.

“Ми продовжуватимемо чинити максимальний тиск на Росію. Це триватиме доти, доки Росія не припинить свою агресію і доки Україна не відновить справедливий і міцний мир на своїй землі… Європейський Союз домагається цього через запровадження низки жорстких і потужних санкцій, які ми координуємо зі Сполученими Штатами та іншими ключовими союзниками. Санкції поширюються не тільки на Росію, але й на її союзника — Білорусь”, — заявив віцепрезидент Єврокомісії.

Євросоюз шукає способи зупинити обхід санкцій через західні дочірні компанії, що працюють за межами Європи, заявив Домбровскіс. Материнські компанії з Євросоюзу мають нести відповідальність за операції, що здійснюються цими дочірніми компаніями, впевнені в Брюсселі.

“Найімовірніше, варто очікувати розширення списку європейських компаній, які виступають у ролі своєрідних прокладок або посередників. Будуть вжиті додаткові заходи, які не дозволять Росії обійти санкції, зокрема ті, що стосуються прайс-кепів або верхньої планки цін на експорт нафти. Ми розуміємо, що це дуже серйозний крок у санкційній політиці й що він справді чинить серйозний вплив на прибуток”, — наголосив член міжнародної групи Єрмака — Макфола Олександр Лисенко.

Кремлю дедалі важче обходити обмеження не тільки в Європі, але й в Азії. На початку квітня Південна Корея в односторонньому порядку ввела санкції щодо двох російських суден, причетних до доставки військових вантажів з Північної Кореї (КНДР) до Росії. А 10 квітня у Вашингтоні заявили про підтримку дій Сеула.

“Важливо, щоб міжнародне співтовариство надіслало потужний єдиний сигнал про те, що КНДР має припинити свою безвідповідальну поведінку, виконувати свої зобов’язання згідно з резолюціями Ради Безпеки ООН і долучитися до серйозної та стабільної дипломатичної роботи”, йдеться у цитаті представника Держдепартаменту США.

Міжнародні санкції серйозно вдарили по російській економіці, особливо по секторах із високою доданою вартістю, пояснюють експерти.

Москві не вдається збалансувати обмеження, і наслідки цього відчувають дедалі більше російських громадян. Згідно з опитуванням “Левада-Центру”, 54% росіян назвали зростання цін та інфляцію найгострішою проблемою. Війна і конфлікт із Заходом турбують третину респондентів. На третьому місці за значимістю для російського населення загроза терактів.

Читайте також: Переговори з Росією — неможливі: ані Україна, ані її союзники не довіряють Путіну (ВІДЕО)

Прямий ефір