Ситуація на Близькому Сході вимагає мудрих рішень і активної дипломатії для уникнення подальшого загострення конфлікту. Однак є країни, які зацікавлені в посиленні конфлікту, зокрема Росія. Таку думку сьогодні, 15 жовтня, в ефірі телеканала FREEДОМ висловила політологиня-міжнародниця, радниця голови Верховної Ради України (2019-2021 рр.) Віра Константинова.
“Зараз, коли свіжі рани і свіжі ці жахливі кадри терористичної атаки на Ізраїль і жахливі кадри із сектору Газа, ми розуміємо, що для дипломатії — зоряний час. Але складно підібрати правильні слова для того, щоб знайти ключик, який дасть змогу стабілізувати ситуацію”, — сказала вона.
На її думку, немає сумнівів, що ізраїльська армія розв’яже проблему у вигляді терористів ХАМАС, однак слід думати на кілька кроків уперед.
“Мета всієї цієї акції проти Ізраїлю, мені здається, в тому, щоб посилити компонент розколу, посилити міжетнічну та міжрелігійну ворожнечу. Зрозуміло, що в цьому є абсолютний інтерес Росії. І тому важливо, щоб деякі країни проводили активну дипломатію, але водночас важливо, щоб інші країни, як-от Росія та Іран, не посилювали, не підбурювали мусульманську громадськість до радикальних кроків”, — резюмувала Віра Константинова.
Читайте також: На порядку денному — війна в Ізраїлі: як минуло турне Блінкена на Близький Схід (ВІДЕО)
На думку політолога Ігора Рейтеровича, нинішній візит державного секретаря США Ентоні Блінкена на Близький Схід порівнюють із турне Генрі Кіссінджера 1973 року під час війни Судного дня. Тоді човниковою дипломатією і спробою умовити сторони сісти за стіл перемовин Кіссінджеру вдалося це зробити. Але нинішня ситуація кардинально відрізняється від тієї, яка була 1973 року.
Читайте також: Росія і Китай на своїх територіях не показали і не показують злочинів ХАМАС проти Ізраїлю, їхні позиції схожі, — Добряк