Мета Москви — поміняти владу в Кишиневі: ситуацію перед президентськими виборами в Молдові прокоментував Тулбуре

Олексій Тулбуре. Фото: btv.md

Втручання РФ у те, що відбувається в Молдові — безпрецедентне. Росія вкладає в це величезні суми. Йдуть атаки на вибори, але головне завдання росіян — провалити референдум про вступ країни до ЄС і змінити уряд. Про це сьогодні, 16 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політичний аналітик, колишній представник Молдови в Раді Європи і в ООН Олексій Тулбуре.

“Сьогодні в Молдові непроста ситуація. Безпрецедентне втручання РФ у все, що відбувається. Атаки йдуть і на президентські вибори, але переважно — на референдум. Провал референдуму — це етап на шляху до мети, тобто зміни уряду з проєвропейського на проросійський. Якщо референдум провалиться, то це посилить позиції антиєвропейських сил у Молдові, посилить аргументацію пропагандистів, які говоритимуть про те, що євроінтеграція — це не те, чого хоче молдовський народ”, — розповів представник Молдови в Раді Європи.

Він нагадав, що наступного року в Молдові відбудуться парламентські вибори.

“Парламентські вибори дуже важливі, тому що Молдова — парламентська демократія, парламентська республіка. Внутрішню і зовнішню політику, пріоритети визначає уряд. Тому дуже важливо, яким буде уряд наступного року після виборів. Дуже важливо для майбутнього зберегти проєвропейський курс. Відповідно, уряд, буде він коаліційним чи однопартійним, має продовжити ту політику, яку вела Молдова досі, тобто продовжити шлях євроінтеграції. Якщо провалиться референдум і результати виборів будуть такі, що буде складно створити проєвропейський Кабмін, це стане катастрофою для країни”, — акцентував Тулбуре.

За його словами, щоб досягти своїх цілей у Молдові — провалити референдум і змінити владу — РФ вливає величезні суми грошей.

“Буквально тиждень тому поліція розкрила розгалужену злочинну мережу, організовану Кремлем за допомогою людей Шора в Молдові, у якій брали участь 130 тисяч осіб. Молдова була розділена на території, на сектори, на ділянки, де на кожній такій ділянці були свої координатори, які отримували гроші. Ці гроші потім передавали нижче, аж до простих виборців, яким у суботу перед голосуванням, або навіть у ніч між суботою і неділею, мали повідомити ім’я кандидата за допомогою СМС, за якого вони мали голосувати. Ми бачимо, що масштаби й розмах втручання Кремля в політичне життя Молдови безпрецедентні. Без єдиного пострілу, без ракет Кремль прагне отримати Молдову в свої союзники, поміняти уряд”, — підсумував Олексій Тулбуре.

Читайте також: Молдова напередодні виборів: експерти пояснили, чому Росії так важливо втрутитися у внутрішні справи Кишинева

Нагадаємо, Молдова готується голосувати. 20 жовтня в країні відбудуться президентські вибори та референдум про ставлення громадян до вступу в ЄС.

Прямий ефір